افغانستان – ویکی شیعه

فیستول زمانی اتفاق میافتد که زخمهای روده دیوارۀ آن را سوراخ کرده و به شکل تونلی به بافت اطراف مثل مثانه یا واژن یا به پوست کشیده میشود. اگر در خواب دیدن یک دریاچه را ببینید، معنی آن عالی است! گوارش غذا از دهان آغاز میشود و در طول مری، معده و رودۀ بزرگ و کوچک ادامه مییابد. در حین این آزمایش، لولۀ قابل انعطاف کوچکی توسط پزشک در مقعد شما وارد میشود و به آرامی در طول روده جلو فرستاده میشود که به پزشک امکان میدهد دیوارۀ روده را ببیند. این عوامل برای درمان بیماری متوسط تا شدید کرون که به درمانهای استاندارد (آمینوسالیسیلاتها، کورتیکواستروئیدها یا سرکوب کنندههای ایمنی) پاسخ نمیدهند و همچنین برای درمان فیستول باز استفاده میشوند.

این عوامل برای درمان کولیت اولسروز متوسط تا شدیدی استفاده میشوند که به درمانهای استاندارد (یعنی : آمینوسالیسیلاتها، کورتیکواستروئیدها یا سرکوب کنندههای ایمنی) پاسخ نداده باشند. این داروها به شکل خوراکی یا داخل مقعدی بسته به مکان التهاب روده تجویز میشوند. اینها به صورت خوراکی تجویز میشوند ولی کند-اثر هستند و ممکن است 6 ماه طول بکشد تا بیماران احساس بهبودی نمایند. مواد زائد جامد با حرکات دودی روده به جلو رانده میشوند تا به شکل مدفوع از مقعد خارج شوند. پزشک شما ممکن است ارزیابی غذایی انجام دهد تا تعیین نماید آیا میزان کافی کالری، ویتامین و مواد معدنی را دریافت میکنید؟

، در فاصلۀ ۱,۹۰۰کیلومتری، فقط با کشتیهای کوچک امکان دارد؛ ولی کشتیهای بزرگتر میتوانند تا محل تلاقی این رود با رود دجله پیش بروند. نیل به عنوان طولانیترین رود جهان در طول تاریخ منشأ حیات در حوضه خود به خصوص مصر بوده و است و امروزه ۹۵ درصد جمعیت این کشور در اطراف نیل زندگی میکنند. سالیسیلاتها یا داروهای ضد التهاب: اغلب به عنوان اولین خط درمانی بوده و این داروها به کنترل التهاب کمک می کنند. داروهایی که حاوی 5-ASA هستند، کمک به کنترل التهاب میکنند، ولی ممکن است عوارض جانبی چون تهوع، استفراغ، سوزش سردل، اسهال و سردرد داشته باشند.

در زمستان پرندههای مهاجر مشاهده میشوند که به سمت آب سد میآیند و گوناگونی غنی ویژهای نیز دارد، منطقهی ویژهی حیاتوحش دبریگاره. 2- کدام کشورها در غرب ایران قرار دارند؟ زمینهای بازی پینتبال شکل و شمایل گوناگونی دارند اما در همهی آنها موانعی قرار میدهند تا اعضای دو تیم بتوانند پشت آنها سنگر بگیرند. هم چنین وجود رستوران، کافی شاپ، اتاق تولد و دیگر موارد موجود در این بخش همگی باعث شده تا لذت یک تفریح چند ساعته را بچشید.

عمیقترین بخش اين درياچه در جنوبشرقی آن، عمق حدود 6 متر دارد. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. بر اساس این معاهده: افغانستان مکلف شده که نصف آب را به ایران بدهد. اغلب مبتلایان به بیماریهای التهابی روده به برنامه درمانی خود از قبیل داروها و برنامه غذایی پاسخ میدهند. او با ایجاد رستاخیز کلمات، شعر خود را خلق میکند و قصاید و قطعات ماندگاری به ارث میگذارد. اگر خواب ببینید در دریاچه در حال شنا هستید، این خواب نماد این است که به دنبال دوستان جدید خواهید شد. تنگه ذوالفقار، محل تلاقی مرزهای ایران، افغانستان و ترکمنستان است.هریرود در پل خاتون با رودخانه کشفرود یکی میشود که به آنها نام رودخانه تجن داده شده است.

کورتیکواستروئیدها : در بیماران مبتلا به بیماری کرون، کورتیکواستروئیدها نتایج بسیار مفیدی دارند. برخی از بیماران ممکن است نیاز به داروهایی داشته باشند که پروتئین های ویژه را در سیستم ایمنی بدن، هدف قرار دهند و در کنترل و ایجاد التهاب کمک نمایند. کودکان مبتلا به بیماری کرون ممکن است تأخیر رشد داشته باشند. در نظر داشته باشید یک راهکار موثر برای یک نفر ممکن است برای شخص دیگری موثر واقع نشود، همچنین دقت کنید در صورت ابتلا به آلرژی باید هنگام استفاده از درمان داروهای خانگی مراقب باشید. حدود 59 درصد سطح آن در خاك ايران و بقيه متعلق به كشور افغانستان مي باشد .

مارسل ديولافوا مهندس و باستانشناس فرانسوى كه در سالهاى 84-1881 ميلادى به ايران مسافرت كرده ارس را بدينگونه بيان مىكند: چون كالسكه در عبور از رودخانه شكستگى پيدا كرده بود تعمير آن دو روز طول كشيد و بالاخره با كوشش آهنگران ايرانى و روسى درست شد و ما توانستيم به جلفا برسيم كه دهكده فقيرانه ايست در كنار رود ارس سر حد دو مملكت ايران و روسيه است. داروهای حاوی عامل ضد نکروز تومور (Anti-TNF) به عامل نکروز تومور میچسبد و عملکرد آن را متوقف مینماید. هدف درمان ایجاد بهبودی و حفظ آن و بهبود کیفیت زندگی بیمار است. کرون بیماری مزمنی است که دوره های بهبود و عود مجدد دارد.

این مشکلات با بهبود یافتن کولیت اولسروز بهبود مییابد. سایر آزمایشات همانهایی هستند که در قسمت کولیت اولسروز توصیف شد مثل کولونوسکوپی. علت این بیماری فرآیند التهاب و ایجاد زخم است که در لایههای عمقی دیوارۀ روده رخ می دهد. مسدو شدن یا تنگی زمانی اتفاق میافتد که بیماری سبب ضخیم شدن دیوارۀ روده به علت ورم یا بافت حاصل از زخم شود. نرسیده به روستای تنگ این گلافشان را میبینید كه در زمینی مسطح قرار گرفته و شامل 3 تپه كوچك گلافشان است. «این جنگ در سرزمینی در نزدیکی سرخس و در میان گروگِرد و کلات فرود و کاسهرود، رویدادهاست که در آن، افراسیاب پیران را برای رزم به سوی ایرانیان میفرستد.

شیرۀ گوارشی غذا را به قسمتهای کوچکتر و سپس به تکه های بسیار کوچک شیمیایی میشکند. در دهان، معده و رودۀ کوچک غذا با شیرۀ گوارشی مخلوط میشود. هدف از رژیم غذایی برای مبتلایان به بیماریهای التهابی روده تعدیل رژیم در جهت کاهش علائم گوارشی و همزمان دریافت میزان مناسب غذا است. آمینوسالیسیلاتها : این داروها خط اول درمان برای بسیاری از مبتلایان به کولیت اولسروز خفیف تا متوسط و همچنین بیمارانی که عود مجدد بیماری داشتهاند میباشند. ایمونومادولاتورها : برای بیمارانی که به آمینوسالیسیلاتها یا کورتیکواستروئیدها پاسخ نمیدهند یا بیمارانی که به کورتیکواستروئیدها وابسته شدهاند، (یعنی بدن آنها در مقابل قطع کورتیکواستروئیدها واکنش نشان می دهد).

برای تشخیص اینکه آیا مبتلا به کولیت اولسروز هستید یا خیر پزشک متخصص گوارش تاریخچۀ پزشکی شما را میپرسد و معاینۀ بالینی انجام میدهد. 5. چگونه کولیت اولسروز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد؟ این میکروارگانیسمهای فتوسنتزکننده عاشق نمک، با استفاده از سایر قسمتهای طیف نور مرئی، به جز فرکانسهای نارنجی/قرمز، انرژی تولید میکنند. این داروها التهاب را با اثر گذاری روی سیستم ایمنی کاهش میدهند. خونریزی مزمن ممکن است سبب کاهش شمارش گلبولهای قرمز شود که به آن کم خونی گفته میشود.

تنها راه دیدن این دریاچه نمای بالای آن است. به گفته نصیریان با تامین اعتبار، هدایت سیلاب های ضلع شمالی، بازگرداندن زمینهای حریم دریاچه به اداره محیط زیست و مهیا کردن راه ورود آب از سمت پایین دست به دریاچه می توان خونی دوباره در رگ های بزنگان جاری کرد. فرضا معماری ایستگاه راه آهن تهران معلوم است که ایستگاه است و خودش داد می زند. برخی هم گفته اند که این امر، در زمان عیسی بن مریم رخ خواهد داد. عوارض جانبی رایج از جمله تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش قابلیت دفاع در برابر عفونت هستند.

درمان بیمار به مکان و شدت بیماری و به عوارض و پاسخ بیمار به درمانهای قبلی بستگی خواهد داشت. این تنهها، که قدری از آن از سطح آب دریاچه بیرون زده است بیشتر شبیه ریشههای درختان هستند و شاید در نگاه اول این تصور را در ذهن ایجاد کنند که درختانی به صورت برعکس قرار گرفتهاند. فیستول اغلب اطراف مقعد و سوراخ آن رخ میدهد. متخصص گوارش شما تاریخچۀ پزشکی شما را میگیرد و معاینۀ بالینی انجام میدهد. متخصص گوارش شما ممکن است در مورد برنامه درمانی شما در موارد زیر صحبت نماید.

این تکههای کوچک در طول رودۀ کوچک حرکت میکنند که خود از سه قسمت تشکیل شده است : دئودنوم، ژژنوم و ایلئوم. یاد بگیرید چگونه مراقب خود باشید بر روی چیزهایی که میتوانید کنترل داشته باشید این کنترل را اعمال کنید. حتی اگر درمانی برای بیماری کرون وجود نداشته باشد، داروهای متعددی وجود دارند که میتوانند به کنترل علائم التهاب مثل درد شکمی، اسهال و خونریزی از مقعد کمک نمایند. این رودخانه به رود هلمند می پیوندد و ۷ تا هشت ولسوالی آبیاری می کند.

مهمترین و پرآبترین رودهای افغانستان شامل «جیحون» (رودآمو)، «رود هیرمند» (هلمند)، «رود کابل»، «رود ارغنداب» و «هریرود» است. در بیمارستان بیمار ممکن است نیاز به برنامه درمانی شامل یک رژیم غذایی مخصوص و یا تغذیه از طریق رگ داشته باشد. آلاکول به عنوان یک منطقه حفاظت شده، به خاطر «کاکایی بازمانده»، یک نوع پرنده نادر اهمیت دارد که در حال حاضر تعدادشان کمتر از ۱۰هزار تاست. همه اینها به خاطر افزایش هیجان در شماست. برخی از افراد با علائم شدید کولیت اولسروز بایستی برای تصحیح سوءتغذیه و توقف اسهال و جایگزین نمودن خون از دست رفته به بیمارستان مراجعه نمایند.

چه وقت باید به متخصص جراح عمومی مراجعه کنیم؟ روزانه 11 قطار رفت و برگشت از تهران به پرند حرکت میکند. در ژانویه همان سال، او به ساحل رفت و و به بالاترین قله در جزیرهای که امروز به نام او نامگذاری شده، صعود کرد. همچنین ممکن است نیاز به کولونوسکوپی داشته باشید. بعلاوه، عکس رادیولوژی از رودۀ کوچک یا اندوسکوپی با capsule ممکن است لازم شود. این جزیره با حالتی مدور و با شعاع تقریبی 1500 متر، در حاشیه جنوب شرقی دریاچه و فاصله 6 کیلومتری شمال کاروانسرای مرنجاب قرار دارد. 4-جغرافی دانان در مطالعه پراکندگی جمعیت چه عواملی را مورد بررسی قرار می دهند؟

دیدگاهتان را بنویسید