البته حل این مشکل ساده است

پس از گذشتن از مرحله دوم به این صفحه می رسید و باید مشخصات اکانت مایکروسافت خود را وارد کرده و بر روی Sign in کلیک کنید. مرحله out-of-box experience یا OOBE: در این مرحله، تنظیمات شخصی مانند زبان و شبکه و اکانت و پرایوسی و … در این مرحله شما باید یک نام کاربری برای اکانت ویندوزتون انتخاب کنین که میتونین هر چیزی رو امنتخاب کنین. مایکروسافت پیامرسان تیمز را که بیشتر کاربرد سازمانی داشت و قابلیت چت شخصی آن اغلب نادیده گرفته میشد، به دو اپلیکیشن مجزا تقسیم کرده تا شاید با این کار، افراد بیشتری به استفاده از پیامرسان غول تکنولوژی برای چت با خانواده و دوستان روی بیاورند؛ اتفاقی که با توجه به محبوبیت روزافزون پیامرسانهایی چون تلگرام و واتساپ، بسیار خوشبینانه است.در ویندوز ۱۱، نسخهی شخصی تیمز با نام Chat در تسکبار قرار دارد؛ اما در عین حال تیمز قدیمی را هم با هر دو پروفایل سازمانی و شخصی همچنان دردسترستان دارید؛ موضوع عجیبی که به نوعی، وجود اپلیکیشن Chat را حداقل در این مرحله از توسعه، بیمعنی میکند.

قابلیت کاربردی دیگری که برای افزایش بهرهوری و چندوظیفگی به ویندوز ۱۱ اضافه شده است، چیدمان اسنپ (Snap layout) نام دارد که به کاربر امکان میدهد پنجرههای باز را در قالبها و چیدمانهای مختلف، مرتب کند. این امکان در ویندوز 7 و ویندوز 10 قابل استفاده است. وظیفه فایروال ویندوز جداسازی شبکه داخلی از شبکه خارجی است، مانند عملکرد اینترنت، فایروال در ویندوز امکان صدور مجوز برای برقراری ترافیک از یک پورت خاص به یک مقصد مشخص را دارد و در همین حین میتواند ترافیک شبکه را هم بلاک کند.

در کل، ارزیابی ما از تجربهی لمسی ویندوز ۱۱ به حدی درخشان نبود که خرید تبلتهای ویندوزی را در مقطع کنونی توجیه کند. تجربهی ویندوز در حالت تاریک به قدری رضایتبخش است که شاید دیگر دوست نداشته باشید به حالت روشن برگردید.ناهماهنگی و باگهای بسیار زیادی در حالت تاریک به چشم میخورد. مایکروسافت بدون آنکه قابلیتی را حذف کند، در طراحی آیکونها و فولدرهای فایلاکسپلورر خوشسلیقگی زیادی به خرج داده است و بعید میدانم کسی از طراحی جدید استقبال نکند.شاید تنها ایرادی که بتوان به فایل اکسپلورر گرفت عدم هماهنگی بین چینش افقی آیکونهای کات، کپی، پیست و … به گفتهی مایکروسافت تنها کامپیوترهایی میتوانند اپلیکیشنهای اندرویدی را روی ویندوز 11 اجرا کنند که مجهز به درایو SSD و حداقل هشت گیگابایت رم باشند.اما بزرگترین تغییرات اعمالشده در بهروزرسانی جدید ویندوز ۱۱ مربوط به نوار وظیفه است.

اگرچه این شرکت توسعه را زودتر نهایی کرده تا زمان بیشتری را صرف رفع اشکالات و سایر مشکلات قبل از تاریخ انتشار رسمی کند، اما نسخه جدید شامل تغییرات زیادی در کد میشود که میتواند باعث بسیاری از مسائل ناشناخته، مشکلات سازگاری با سخت افزار و درایورها و موارد دیگرشود. زمانی که آن را به Performance تغییر می دهید، کیفیت گرافیکی و ویژگی های ظاهری تا حدی افت می کنند، اما عملکرد سیستم تا حد زیادی بهبود پیدا می کند. در این بخش میتوانید زمان خاموش شدن صفحه نمایش را زمانی که سیستم به برق متصل است انتخاب کنید.

با روش زیر از طریق بایوس میتوانید بوت سیستم را تغییر دهید. بنابراین اگر مشتاق بارگیری ویندوز 11 هستید، می توانید همین حالا این کار را از طریق Windows Insider Program انجام دهید. در ادامه کار وارد فایلهایی که قصد دانلود آنها را دارید، شوید و با ضربه زدن روی سه نقطه موجود در کنار فایل، گزینههای موجود را بررسی کنید. مایکروسافت وعده میدهد که در بهروزرسانیهای آینده قابلیت پشتیبانی از اپهای اندروید را ابتدا با استور آمازون و بعد با پلتفرمهای دیگر به محیط ویندوز معرفی کند.بسیاری از برنامههای پیشفرض ویندوز، از جمله Paint و Office تاحدودی با طراحی ویندوز ۱۱ هماهنگ شدهاند؛ اما این هماهنگی هنوز جای کار دارد و انتظار میرود در نسخههای بعدی ویندوز شاهد طراحی منسجمتر و جدیدتری در آنها باشیم.

این انتخاب باید با Product Key شما هماهنگ باشد. اگر روی هارد خود بیش از یک سیستم عامل نصب کرده اید ، باید منتظر بمانید تا ابتدا لیست سیستم عامل ها نمایش داده شود و سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید. نکته: اگر شاهد هیچ گزینهای با نامهای TPM یا Secure Boot درون تنظیمات UEFI یا BIOS خود نیستید، کامپیوترتان احتمالا قدیمیتر از آن باشد که از این دو استاندارد پشتیبانی کند.

گذشته از بررسی BIOS کامپیوتر، میتوانید از درون Setting و سپس تب System Information به بررسی پشتیبانی سیستم خود از Secure Boot بپردازید. همینطور میتوانید یک سری از ویژگیهای ویندوز مثل کورتانا که به آنان نیازی ندارید را غیرفعال کنید. ویندوز 10 نسخه 20H2، بهروزرسانی اکتبر 2020، یک بهروزرسانی کوچک است که پیشرفتهای زیادی را برای ویژگیهای موجود، مانند ظاهری تازه برای منوی استارت، معرفی میکند. خوب زمان زیادی طول خواهد کشید تا کد شما به برنامه اندروید تبدیل شود چون برای اولین بار، فایل ها و نیازمندی های لازم، برای پروژه شما ایجاد می شود.

آرون وودمن، مدیرکل بازاریابی ویندوز در یک پست وبلاگ اعلام کرد مانند به روزرسانی های قبلی، مایکروسافت از اطلاعات دستگاه و عوامل دیگر برای تشخیص دستگاههایی که اول از همه می توانند به ویندوز ۱۱ ارتقا پیدا کنند، استفاده می کند. تماس ویدیویی ویدیویی تکنیکی است که از طریق آن هرکسی می تواند در جلسه ویدیویی با شخص دیگری به گفتگو بپردازد ، یعنی شما فیلم زنده خود را به شخص دیگری ارسال می کنید و شخص دیگر فیلم زنده خود را برای شما ارسال می کند و از این طریق چت مکالمه کامل را از طریق آن انجام می دهد.

مایکروسافت استور ویندوز ۱۰ با مشکلات زیادی همراه بود و بسیاری از اپلیکیشنهای کاربردی در آن وجود نداشت؛ طوری که مطمئناً خیلی از ما آن را بهطور کامل کنار گذاشته بودیم و برنامههای ویندوزی مورد نیاز خود را از روشهای دیگر دانلود میکردیم؛ اما حالا مایکروسافت با تغییرات گستردهای که در رابط کاربری و تنوع اپهای استور ویندوز ۱۱ ایجاد کرده، توانسته است تا حدی این مشکل را برطرف کند.طراحی مینیمال مایکروسافت استور با آن گوشههای گرد و انیمیشنهای جدید با زبان طراحی ویندوز ۱۱ هماهنگی دارد و دستهبندیهای منظم آن به کاربر کمک میکند اپلیکیشن، بازی، فیلم و سریال موردنظر خود را آسانتر و سریعتر از گذشته پیدا و دانلود کند.

این تجهیزات معمولا باعث ایجاد مشکل در فرآیند نصب میشوند. اما توسعه دهنگان اندروید معمولا برای تست برنامه های تولید شده ی خود از شبیه ساز اندروید بر روی کامپیوتر استفاده می کنند. به خصوص اگر از اپ های فرعی شبکه های اجتماعی یا اپلیکیشن های پولی در موبایل خود استفاده می کنید، طبیعی است که نتوانید به راحتی نسخه های پی سی آن ها را پیدا کنید. ابزاری برای نصب آسان تر برنامه های اندروید بر روی ویندوز. شبیه ساز andy یک نرم افزار کاربردی به عنوان یک شبیه ساز اندروید در ویندوز می باشد.

ویندوز ۱۰ به صورت مداوم ساخت جدیدی را دریافت می کند که علاوه بر ساخت آزمایشی اضافی ویندوز ۱۰ که در اختیار Windows Insiders قرار دارد ، بدون هزینه اضافی برای کاربران در دسترس است. برای دسترسی به File Explorer کافی است که در نوار وظیفه بر روی آیکون File Explorer کلیک کنید و یا بر روی هر پوشه در دسکتاپ دو بار کلیک کنید. Folders، گزینههای دیگری مانند تنظیمات ویندوز یا فولدر موزیک و دانلود را به نوار پایین منوی استارت اضافه کنید.

آیکون آبوهوا نیز که در نسخهی ابتدایی ویندوز ۱۱ در بخش ویجت قرار داشت، حالا به نوار وظیفه اضافه شده است.در بهروزرسانی جدید، Windows Media Player جایگزین Groove Music شده است و طراحی آن سازگاری بیشتری با رابط کاربری ویندوز ۱۱ دارد. نکات منفی- نقص طراحی برخی از قابلیتها از جمله پنجره جستجو- ناسازگاری برخی از پنجرهها با حالت تاریک- انتخابهای محدود ویجتها- ناپختگی اپلیکیشن Chat- عدم پشتیبانی از اپلیکیشنهای اندرویدی در نسخه اولیه ویندوز- تجربه لمسی نه چندان مطلوب- باگ! دقت داشته باشید که برای انجام اینکار تنها به نصب نرم افزار سرور بر روی کامپیوتر خود و اپلیکیشن کلاینت بر روی موبایل نیاز دارید.

این تنها تغییر بزرگی نیست که مایکروسافت در ویندوز ۱۱ آزمایش میکند. در حال حاضر میتوان از بین ویجتهای آبوهوا، تصاویری که در OneDrive ذخیره شده، تقویم، To Do برای فهرست کردن تسکها، Watchlist برای تماشای ارزش سهام، نتایج مسابقات ورزشی و نکتههای مربوط به ویندوز ۱۱ انتخاب کرد.از بین ویجتهای محدود ویندوز ۱۱ هم شاید ویجت آبوهوا کارایی داشته باشد که البته آن هم بدون مشکل نیست. یکی از بزرگترین سردرگمیهای کاربران با نسخه جدید ویندوز، سیستم مورد نیاز آن بوده زیرا مشخص نیست ویندوز 11 باچه دستگاههایی سازگار است.

این نسخه جدید در مقایسه با نسلهای گذشته خود تغییراتی، از جمله رابط کاربری جدید با گوشههای گرد و عناصر شفاف یافته است. Windows Update در ویندوز ۱۰ بروید و بهروزرسانی به نسخه جدید را به صورت رایگان دریافت و نصب کنید. براساس گزارشها، در ویندوز ۱۱، ممکن است با مشکلاتی که مربوط به ذخیره سازی بوده از جمله ویژگیها، فعال سازی و به روزرسانیهایی که مستقیماً به سیستم عامل جدید مربوط نمیشوند روبرو شوید. در ویندوز ۱۰، اپهای پین شده بعد از فهرست تمام اپلیکیشنهای نصب شده قرار دارند که به اندازهی کافی جلب توجه نمیکنند؛ درحالیکه در منوی استارت ویندوز ۱۱، فهرست تمامی اپهای نصبشده زیر گزینهی All apps پنهان شده است.

اگر شما هم مثل من باشید، احتمالاً پیشاز هرچیز، بلافاصله بعد از نصب ویندوز ۱۱، حالت تاریک را فعال میکنید. اپ را باز کرده و با حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شوید (اگر از اپهای دیگر مایکروسافت استفاده میکنید ممکن است از قبل وارد حساب کاربری شده باشید). File Explorer را باز کنید و در آدرس بار عبارت “%HOMEPATH%” را تایپ کنید و اینتر بزنید. در حالی که صفحه آبی را مشاهده می کنید که پیشرفت را نشان می دهد و این نوشته نمایش داده میشود: “Your computer may restart a few times” که به این معناست رایانه شما ممکن است چند بار راه اندازی مجدد (ری استارت) شود.

دیدگاهتان را بنویسید