انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو

برای حفظ هرچه بیشتر رفاه گاو ها و افزایش بازدهی می توانید در مجتمع گاوداری خود از دستگاه برس اتوماتیک استفاده نمایید . در این زمینه ، تعادل انرژی به عنوان تفاوت بین انرژی مصرفی گاو و انرژی مورد نیاز روزانه به منظور تامین نیازهای ماندگاری و بازدهی تعریف شده است . در طبیعت، گاوها میتوانند نیازهای فیزیکی خود برای تولید شیر را از طریق خوردن، نوشیدن، استراحت کردن، نشخوار و معاشرت با دیگر گاوها، برآورده کنند. وجود مقدار زیاد پتاسیم در شیر گاومیش باعث بهبود اتساع عروق و در نتیجه پایین آوردن فشار خون می شود که از خواص دیگر گاومیش به حساب می آید.

از سوی دیگر برخی از افراد در جهت استفاده از گوشت و کشتار نسبت به خرید این نوع دام اقدام می کنند، چرا که دارای وزن بیشتر نسبت به جنس ماده و در نتیجه بازدهی لاشه گوشت بیشتر خواهد بود. اطلاعات زیادی در مورد اهمیت ساختمانها و آسایش دام با مطالعه گاوها در فری استال آموختیم. در این مرحله مدیریت گاوداری گاوهای مورد نظر را از لحاظ وضعیت بدنی بررسی نموده و در صورت برخورد با موارد غیر عادی نظیر رشد بی رویه گاوها و یا لاغری بیش از حد آنها درصدد اصلاح جیره بر آیید.

نرخهای گیرایی بعد از اولین تا سومین تلقیح مصنوعی زمان بندی شده در تمامیدورههای شیردهی در گاوهایی که کمترین کاهش وزن بدنی را داشتند 9.6 درصد بیشتر بود. گاوهای شیری، آن دسته از نژادهایی هستند که حجم بیشتری از شیر را برای مدت زمان طولانی تری نسبت به سایر گاوها تولید می کنند. تامین انرژی بهتر هم قبل از زایمان و هم در یک سوم اولیه شیردهی نه تنها به جلوگیری از هزینه های درمان کمک می کند بلکه به تولید شیر بیشتر نیز منجر خواهد شد. در تحقیقی نشان داده شده که هر 1 ساعت افزایش زمان استراحت با 0.9 تا 1.6 کیلوگرم تولید بیشتر شیر در روز مرتبط است.

در طی 30 روز اول شیردهی، در همه پنج شکم، تولید شیر گاوهایی که درصد بیشتری از وزن بدن خود را از دست دادند نسبت به گاوهایی که درصد کمتری از وزن بدن خود را از دست دادند، بیشتر بود (روزانه 33.5 در مقابل 32.2 کیلوگرم) و همچنین میزان چربی شیر اصلاح شده بر اساس 4 درصد چربی نیز در گاوهایی که وزن بیشتری از دست میدادند، بیشتر بود (روزانه 35 در مقابل 34 کیلوگرم) ولی میزان کل شیر تولیدی این گروهها در 305 روز متفاوت نبود. اولین موردی که شما متوجه میشوید این است که کل زمان اختصاص داده شده به فعالیتهای مختلف فهرست شده در جدول، بیشتر از ۲۴ ساعت است زیرا یک گاو دوشا همزمان میتواند چندین فعالیت را انجام دهد.

از افزودنی های مختلف به عنوان اقدامات پیشگیرانه می توان استفاده کرد. امروزه نژادهای بسیار فرآوان و گوناگونی از مرغ و خروس ها در دنیا موجود است که به جهت تولید گوشت و تخم مرغ مورد توجه ، اصلاح نژاد ، تکثیر و پرورش قرار گرفته اند ، در این میان نژادهای مرغ و خروس زینتی از لحاظ اقتصادی و تولید گوشت و تخم مرغ ، توجیه اقتصادی نداشته و صرفاً به عنوان پرنده زینتی مورد توجه می باشند.

کدام مکمل خوراکی به منظور پشتیبانی بهینه سازی گاوهای شیری ، سلامتی متابولیکی در طول دوره انتقالی و پیشگیری واکنش های التهابی مفرط می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟ خلاصه برخی از مطالعات انجامی توسط Gesnner و همکاران در سال 2017 نشان داده است که پلی فنول ها نیز دارای پتانسیل کاهش التهاب در گاوهای شیری و کاهش استرس در سطح سلولی در کبد در دوره انتقالی هستند . در جدول، نیازهای زمانی گاوهای دوشا به منظور به حداکثر رساندن وضعیت سلامتی و تولید شیر نشان داده شده است. توصیه می شود در طول این دوره چالش برانگیز از محصول KetoCoat به عنوان یک محصول محافظتی که خواص 3 محصول در یک محصول را در خود جای داده است استفاده شود.

دوره انتقال گاوهای شیری به یک دوره 6 تا 8 هفته ای در حوالی دوره زایمان اطلاق می شود و بر شیردهی و موفقیت حاصل از آن تاثیر بسزائی دارد. آن ­ها اغلب دارای رنگدانه­ های قرمز در اطراف چشم ­ها و لکه­ های سفید روی بدن، به ویژه در پشت شانه ­ها و در پهلوها هستند. گاو آهن دنباله بند فقط یک نقطه اتصال دارد یعنی از جلو فقط به مالبند ثابت یا گردان تراکتور متصل شده ولی تمام ماشین روی 3 چرخ حامل با دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب حمل می گردد.

زیرا در اراضی با شکل نامنظم دور زدنهای زیاد تراکتور موجب بالا رفتن هزینه شخم و عملیات آماده سازی زمین می گردد . سه شب از خود گذشتگی دارد آقا میتواند ا زخود بگذرید، میتوانید بدنیا اعلام کنید کهما یک ملت آزادی هستیم روی طلا داریم راه میرویم فقر وبیچارگی بدبختی مملکت برای اینکه که ما از این نعمای الهی و این اندوختههای زیر زمین و روی زمین بهره مند شویم و باین صورت در آمدیم، سه چهار شب قبل رفتم در مغازه پارسی خدایا من خیلی میروم آنجا هر کس در ایران است باهاش رفیقم میروم آنجا، سه نفر آدم آمدند آن تو پول مطالبه کردند برای شام در عباراتشان احساس کردم خراسانیند از آنها پرسیدم اهل کجا هستید گفت اهل کاشمرم آقای عماد تربتی، گفت اهل کاشمرم گفتم ماشاء الله باین جوانی و باین رعنائی چرا آمدهای گدائی میکنی چرا دست در یوزگی دراز میکنی گفت آقا یک عدهای آمدند آنجا بما گفتند پا شوید بروید تهران روزی ۴۵ ریال بهتان حقوق میدهند ما آمدهایم این جا حالا گرسنهایم آیا کاشمر خراسان که باین صورت در آمده آذربایجان این ملت زنجان، کردستان، جنوب ایران، تمام ارکان ایران که باین فقر و مسکنت و بدبختی در آمده ایا این طبیعی است بذلت پروردگار طبیعی نیست نمیتوانم صحبت کنم نه باید بگویم هر که میگویم هر چه میگویم برای رضای خدا میگویم.

اما هنگامیکه صحبت از پرورش گاو شیری در میان است بهتر است برای درک بهتر اهمیت سلامت، آسایش، تولید و موفقیت تولید مثلی در گاوهای شما به این نیازهای آنها بیشتر بپردازیم. اما شکل تحت بالینی هیپوکلسمی با افزایش خطر ابتلا به سایر بیماری ها بر سلامت گاوهای شیری نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، در ایالات متحده، 6 نژاد اصلی گاو شیری وجود دارد . هر چند بین تعادل انرژی و سلامت گاو نیز ارتباط وجود دارد. مصرف ماده خشک نه تنها در تعادل انرژی بلکه در سلامت متابولیک و بازدهی شیردهی نیز تأثیر دارد. دو عامل مهم تاثیرگذار در تعادل انرژی ، بازدهی شیر و انرژی مصرفی است .

۱۱- گاوهای دو منظوره قابلیت تبدیل مواد خشبی و علوفهای و علفهای کم ارزش را به گوشت با کیفیت و ماربلینگ بالا و شیر با ترکیبات بالایی از چربی و پروتئین دارند. غلظت بالای NEFA و کتون در خون باعث اختلال سیستم ایمنی بدن می شود و مصرف خوراک را کاهش می دهد. یکی از بهترین منابع حیوانی پودرماهی است که به دلیل قیمت بالای آن به ندرت در تغذیه گاوشیری استفاده می شود. گاومیشان به اندازه ای عظیم الجثه هستند که حیوانات وحشی نظیر شیر و پلنگ، به تنهایی توانایی شکار و حمله کردن به آن ها را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید