شاهسوندی، ف.، و عشقی، س

ماکائوهای آبی طلایی که به ماکائوی زرد و آبی نیز شهرت دارند، در حالت ایده آل با شرایط زندگی آرام و بدون استرس و بیماری می توانند 50 سال زنده بمانند. گونه های مختلفی از طوطی های برزیلی وجود دارند که طوطی وحشی برزیلی معمولاً بدنی سبز رنگ دارد و رنگ های مختلفی در اطراف سر آنها دیده می شود. طوطی برزیلی ها کوچکترین پرنده در خانواده طوطی سانان می باشد.

این طوطی ها را می توان در آمریکایی جنوبی در مناطقی همچون برزیل، پانتابال، پاراگوئه و… یکی دیگر از گونه های ماکائو است که بسیار مهربان و انسان دوست می باشد و اساسا متعلق به آمریکایی جنوبی هستند. تاریخچه شاه طوطی از سال 356 قبل از میلاد آغاز شد ، زمانی که اسکندر بزرگ علاقه زیادی به پرورش این طوطی ها نشان داد ، بسیاری از آنها از جنوب آسیا (هند ، افغانستان و پاکستان) به کشورهای مختلف اروپا و آمریکایی صادر شدند و حفظ و نگهداری از این طوطی از آن زمان ها نشانه لوکس بودن بوده و جنبه زینتی به خود گرفته است.

بررسیهای این مطالعه حاکی از این است که بسیاری از این گونهها دارای قابلیت اهلیسازی برای کاربردهای زینتی و فضای سبز هستند که بر اساس دامنه بردباری و سازشپذیری میتوانند در فضای سبز مناطق جغرافیایی متنوع ایران بهکار گرفته شوند. گل انگور گل قهوه ای برای محل رشد و خاک بسیار کم اهمیت است. هم چنین شاید در برخی مواقع شاهد خاک خوردن کاکادو باشید که کاملا طبیعی بوده و پرنده برای سم زدایی بدن خود خاک مصرف می کند بنابراین برای کمک به سلامت او بهتر است مقداری خاک رس و بدون آلودگی را در قفسش قرار دهید. براساس نتایج مقایسه میانگین اثر متقابل نوع بستر در غلظت هورمون ایندول بوتریک اسید بر زمان شروع القاء کالوس، در هر نوع بستر کشت با کاربرد و افزایش غلظت هورمون ایندول بوتریک اسید زمان شروع القاء کالوس در قلمه­ها کاهش معنی­داری داشت و در هر نوع بستر نیز زمان شروع القاء کالوس متفاوت بود بطوری­که کمترین زمان شروع القاء کالوس مربوط به قلمه­های کشت شده در محیط خاک اره بود که توسط 4 گرم در لیتر هورمون ایندول بوتریک اسید تیمار شده بودند.

آنها صدای زیبا و بخصوصی دارند که با سایر طوطی ها متفاوت است به همین دلیل طرفداران این گونه نیز در سراسر جهان پراکنده شده اند. همچنین به طور طبیعی صدای بلندی دارند، اما در قفس آرام و و مطیع خواهند بود. بدانید که او بسیار دوست داشتنی است و تمایل زیادی به توجه صاحبش دارد او همچنین بسیار کنجکاو است و مطمئن باشید اگر او را آزاد بگذارید کل خانه را به هم خواهد ریخت. همچنین غشای گوشت میوه را نیز جدا کنید سپس به کودک بدهید. شما میتوانید با رنده کردن پوست پرتقال و تهیهی خمیری از آن یک ماسک صورت آماده کنید و آن را روی پوست صورتتان پخش کنید.

آب انگورهایی که به صورت بسته بندی و آماده در فروشگاهها یافت می شود نیز مناسب است اما به طور قطع به دلیل شکر زیادی که دارد کمی مضر میباشد. ویتامین C برای از بین بردن رادیکال های آزاد باعث تقویت مواد مغذی و تحریک بازسازی سلول ها می شود. یکی از علت های محبوبیت طوطی اسکندر این است که از طوطی ملنگو آرام تر و مهربان تر است هم چنین رام شدن آن از پرندگان دیگر راحت تر است.

شاید ملنگو را در مقایسه با طوطی های دیگر بی استعداد بدانید، اما اینطور نیست. مرغ عشق ها در بدن خود ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی و آبی و سبز دارند. در پی نهضت زرتشت، آتش که بخشی از هویت آریایی بود، تقدیس و وارد دین جدید شد. هم چنین برای جوجه کشی از تخم طوطی سانان می توانید از ایزی باتور 6 استفاده کنید که برای پرنده های زینتی ساخته شده و می توان از تخم نژادهای مختلف طوطی ها جوجه کشی کرد. یکی از نژادهای کوچک طوطی سانان که بسیار بامزه و دوست داشتنی است، طوطی برزیلی می باشد که در زبان انگلیسی به آن lovebird می گویند چون عاشق جفت خود است و همیشه آنها را در حال عشق بازی خواهید یافت.

طوطی های برزیلی در گروه های کوچک زندگی می کنند و میوه ها ، سبزیجات ، گیاهان و دانه ها را دوست دارند و حتی تغذیه از حشرات و انجیر نیز برای آنها مفید می باشد. در برخی موارد ، مردم حتی کشف کرده اند که طوطی ها می توانند هزاران کلمه یا عبارت ساده را یاد بگیرند و تکرار کنند. بسیاری از گونه ها در طی تولید مثل دچار جهش شده اند و اکنون رنگ های مختلفی از آنها به چشم می خورد. آنها عمدتا از انواع میوه ها ، دانه ها و گیاهان برگدار تغذیه می کنند. آنها نیز قدرت یادگیری و بیان کلمات را دارند اما به اندازه کاسکو واضح بیان نمی کنند.

آنها هوش بالاتری نسبت به مرغ عشق دارند اما در مقایسه با کاسکو و ماکائو قدرت یادگیری پایین تری دارند. کاسکو یک طوطی با اندازه متوسط است. عروس هلندی دارای کاکل نارنجی است که به هنگام ناراحتی و خوشحالی باز و بسته می شود و به این ترتیب احساسات پرنده را نشان می دهد. غذای ملنگو نیز مانند سایر طوطی سانان از انواع دانه ها، میوه ها و سبزیجات می باشد. یعنی هر جایی که گله ای از مرغ عشق های وحشی وجود داشته باشد، انواع میوه ها و گیاهان خوردنی در دسترس خواهد بود. این شربت را میتوان با روشهای مختلف و انواع متنوع افزودنیها آماده کرد که به دلیل خواص و کالری بالای شیره انگور، شربت آنیکی از نوشیدنیهای سالم به شمار میرود.

آنها تا 15 سال می توانند عمر کنند و در سن 2 سالگی نیز به سن بلوغ می رسند که آماده زاد و ولد خواهند بود. ژانر وحشت، رئال، فانتزی، طنز، ماجراجویی، علمی، کتاب های تصویر محور و شعر کلیه سلیقه ها را در نظر گرفته تا کودکان و نوجوانان بتوانند کتاب مورد علاقه خود را از این نشر معتبر تهیه کنند. داستان های مجموعهای بیگ نیت از کتاب های معروف نشر پرتقال محسوب میشود؛ البته افزودنِ چاشنیِ طنز به داستان و تصویرسازی فوقالعاده هم کتاب های بیگ نیت را جذابتر کرده است. مجتمع تجاری طوبی در مرکز شهر و خیابان امام یکی از از لوکسترین پاساژهای شهر ارومیه است.

طوطی اسکندر از هوش خوبی برخوردار است و می تواند به سرعت بر مهارت ها و ترفندهای مختلف آکروباتیک تسلط یابد. خاکستری آفریقایی پس از رسیدن به سن بلوغ تا پایان عمر خود قادر به تولید مثل می باشد، معمولاً 40-60 سال در قفس عمر می کنند و در حالت وحشی و زندگی در جنگل نیز 23 سال زنده خواهند ماند. همانند ماکائو آبی طلایی تا 50 سال می توانند عمر کنند و جزو گرانترین طوطی سانان به شمار می روند. ویل دورانت نیز می نویسد: «مسلمانان و مسیحیان با کمال آزادی با هم ازدواج می کردند و گاه مشترکاَ در مراسم عیدهای مسیحی یا اعیاد مقدس اسلامی حضور می­یافتند و احیانا یک بنا را هم به جای مسجد و هم کلیسا به کار می بردند.

تنها هنگامى که مشرکان, کارهاى ناپسند و زشت خود را امر و فرمان خدا مى انگاشتند, فرمود: خداوند به کار ناپسند فرمان نمى دهد; چراکه او عادل است و فرمان به کار زشت, با عدالت ساز گارى ندارد. فنجان عربی شدة پنگان است. مقدر مصرف روزانه تقریبا ۲ کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند .فلاوونوئید موجود در آب انگور سطح کلسترول LDL (کلسترول خوب) را در بدن بالا می برد و به همین ترتیب از ایجاد انسداد در شریان ها جلوگیری کرده و قلب سالم می ماند.ریزوراتول موجود در آب انگور ار تشکیل تومور در بدن جلوگیری می کند و به همین روش از بروز سرطان جلوگیری می کند.

سان کانور یا طوطی خورشیدی معمولا به صورت جفت یا در گروه های کوچک 10 تا 20 قطعه ای زندگی می کنند هم چنین تا 30 سانتی متر افزایش طول خواهند داشت و وزن آنها بین 150 الی 180 گرم خواهد بود. در اواسط شهریور ماه رنگ قهوه ای شاخه ها خبر از زمان برداشت انگورهای شانی، می دهد. سولفات آهن تنها بخشی از یک رژیم درمانی است. خوردن جوشانده پوست آن، برای آرام کردن سرفه، سرماخوردگی، سوء هاضمه مفید است. مصرف سدیم اندک برای کاهش فشار خون ضروری است.

شاه طوطی به خاطر رفتار آرام و مودبانه اش مشهور است ، اما در عین حال عاشق حرف زدن است. به طور کلی ، به دلیل القای حس آرامش و خلق و خوی نرم و هم چنین توانایی تقلید صدا، به پرنده خانگی مشهور در جهان مبدل شده اند. آنها پرنده های خانگی بدون دردسر و دوست داشتنی هستند. نظام دوست ملیحه، محمودزاده احمد، جامعی رشید، حیدری رضا، حکیمی جواد. این پرنده جزو محبوب ترین طوطی ها به شمار می رود که قیمت پایینی داشته و بسیار خونگرم و انسان دوست است.

دیدگاهتان را بنویسید