معرفی انواع مرغ و خروس زینتی

مجموعه ای از اسکنه های متوسط را که روی یک شاسی سوار شده اند گاوآهن قلمی گویند. گاو آهن قلمی به این دلیل که خاک را واژگون ننموده ولی لایه روی خاک را خرد می نماید، در حفظ رطوبت بسیار مؤثر بوده و لذا برای مناطق دیم توصیه می شود. یک مطالعه پژوهشی در مزارع شیری فری استال در اونتاریو کانادا نشان داد مزارعی که دوبار خوراک TMR تازه در برابر یک بار در روز به گاوها می دهند، ماده خشک مصرفی را ۴/۱ کیلو به ازای هر گاو و شیر را ۲ کیلو به ازای هر گاو افزایش دادند.

تاج آن تا حدودی از نوع گل لالهای Butter cup است که از وسط به دو بخش تقسیم می شود و به همین علت تاج پرنده از دور به صورت فنجان دیده می شود. گاو سمین تال به رنگهای مختلفی همچون سفید و صورتی با داشتن لکههای قرمز دیده میشود. اقدامات مدیریتی مثل تراکم یا صرف زمان بیشتر از ۳ ساعت در روز بیرون از بهاربند برای شیردوشی می تواند بودجه های زمانی گاو هایتان را به شدت محدود کند. طبق اين قرار داد در مراكز عمده فروش اقدامات لازم براي تاسيس نمايندگيهاي لوازم يدكي تعميرگاه هاي ثابت و سيار به عمل آمد.

گاو آهن بشقابی نیز یکی دیگر از بهترین گاو آهن های موجود در ایران می باشد که از لحاظ نحوه تاثیر بسیار شبیه گاو آهن برگرداندار عمل می کند. یک گاو شیری پرتولید برای اینکه مجموعا ۳ تا ۵ ساعت در روز را در آخور خوراک صرف کند، باید بین ۹ تا ۱۴ وعده در روز مصرف کند. نهر کن نیز برای ایجاد نهر در کشت های آبی استفاده می شود.

همانطور که می خواهیم به معرفی گاو نژاد سیمنتال یا همان گاو سمینتال بپردازیم باید به شما بگوییم که در ابتدا فکر می کردند که نژاد این گاو مربوط به کشور آلمان باشد. این گاو به دلیل مقاومت در برابر سرما می تواند انتخاب خوبی برای پرورش باشد. در گاوآهنهای سوار می توان با تغییر وضعیت نسبی خیشهای جلویی و عقبی، تمایل به نفوذ در عمق بیشترو یا تمایل به خروج از خاک و تثبیت در عمق کار کمتر را ایجاد کرد. این کار قابل اطمینان تر از میانگین ارزش ژنتیکی والدین است. در حقیقت رنگ قرمز و سفید ژن مغلوب است و اگر پدر و مادر حامل این ژن باشند یا این رنگ را نشان دهند، گوساله ­ای به این رنگ خواهیم داشت.

پژوهشی که یک بار خوراک دادن را در برابر ۴ یا ۵ بار در روز در شرایط فری استال مقایسه کرده است، نشان داده که زمان خوابیدن کاهش می یابد، حتی اثرات منفی بر روی ماده خشک مصرفی و تولید شیر دارد. بررسیها نشان میدهد که چند مخترع از کشورهای مختلف، در توسعه و تکامل گاوآهن مشارکت داشتهاند. اما در واقع این نژاد گاو متعلق به کشور سوئیس است که در حال حاضر در کشورهای مختلفی از جهان پرورش می یابد. به واقع همانند انواع گوسفند گاو ها هم تقسیم بندی شده اند و دقیقا نژاد گاوها براساس نژادهای شیری و گوشتی تعیین شده است.

در این روش شخم، زمین را به قطعات مستطیل شکلی با طول زیاد تقسیم می کنند تا دفعات و مسافت دیر زدن در زمین کاهش یابد. همانند بتشکنی ابراهیم علیهالسلام و آتش زدن گوسالهی طلایی سامری. موسی علیهالسلام به آنها فرمود: خداوند دستور داده گاوی را ذبح کنید و قطعهای از بدن آن را به مقتول بزنید تا زنده شود و قاتل خود را معرّفی کند. «یُبَیِّنْ لَنا ما هِیَ إِنَّ الْبَقَرَ تَشابَهَ عَلَیْنا»4ـ رهبران الهی، سعهی صدر دارند و جسارت را به روی خود نمیآورند.

در مقاله پیش روی شما درباره گوسفند رومانف که با نام رومانوف نیز شناخته می شود صحبت می کنیم. در این بین بخاطر شرایط مختلف اقتصادی که بر روی کشور حاکم است. صنعت تلقیح مصنوعی (AI) تأثیر فوق العادهای بر بهبود ژنتیکی این نژاد داشته است. تلقیح مصنوعی توسعه روش های قابل اعتماد و بی طرفانه برای ارزیابی ژنتیک هلشتاین را ممکن کرد. برای جبران این نقیصه، او سرعت خوردن و سوا کردن بر علیه ذرات بلند فیبر را افزایش خواهد داد، که هر دو با افزایش خطر اسیدوز شکمبه همراه هستند. ثابت شده است که ریختن خوراک تازه حتی بیشتر از هل دادن خوراک (push-up) گاوها را برای خوردن تحریک می کند.

بدون تردید مرغ و خروس لاری که در حال حاضر از جمله نژادهای خالص ایرانی محسوب می شود از نژاد مالای، منشاء گرفته که زادگاه آن آسیای جنوب شرقی است. نژاد مرغ و خروس سبرایت (مینیاتوری) دو واریته اصلی به نام سبرایت نقرهای که به رنگ سفید به همراه خطوط سیاه میباشد و سبرایت طلائی که به رنگ قهوهای براق به همراه خطوط سیاه میباشد، داراست البته پرورشدهندگان این نژاد توانستهاند با تکثیر انتخابی جهشهای رنگی مختلفی از این نژاد به وجود آورند.

ما می دانیم که خوراندن مکرر می تواند هم به گاو و هم به مزرعه سود برساند، اما آیا حد بالایی هم وجود دارد؟ تعداد آنها به ۶۱۶ هزار و ۶۱۹ رأس (معادل ۵۱ درصد کل جمعیت گاو) را شامل میشده است. بر اساس نتایج مرکز آمار ایران در سال 1399، تعداد 1.48 میلیون راس گاو و گوساله اصیل و 1.93 میلیون راس گاو و گوساله آمیخته در بهره برداری­ های سراسر کشور وجود دارد و از این تعداد، نژاد هلشتاین تقریبا 85 درصد را به خود اختصاص داده است. چون بازار رو به رشدی برای شیر و نیاز به گاو وجود داشت، دامداران به دنبال حیوانات به هلند میرفتند.

گاوهای سمینتال از سوئیس به شش قاره جهان گسترش یافتهاند و اکنون بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون از این دام درجهان وجود دارد که بیش از نیمی از آن در قاره اروپا قراردارند. در این پاراگراف به طور خلاصه خصوصیات نژاد سمینتال را در مقایسه با سایر نژاد ها به خصوص هلشتاین به طور خلاصه مورد بررسی قرار می دهیم. هر نوع دامی با مشخصه هایی که دارد معروف می باشد، برای مثال برخی از گوسفندان بنا به میزان وزن بالا و مقدار بازدهی گوشت بالا با عنوان گوسفندان گوشتی شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید