معرفی دریاچه اوان؛ عروس خشچال

کولون بالارو روده با پرده صفاق پوشیده شده است. این منطقه از یک طرف به باغ گیاه شناسی متصل است و از سمت دیگر بازار بزرگ ایران را در بر میگیرد. با آگاهی از این که نام قزوین تلفظ عربی – معرب – همان لفظ کاسپین است، به سهولت در می یابیم که در سراسر جهان کنونی – به استثنای ایران – کنفرانس مزبور را مربوط به «کشورهای حاشیه دریای قزوین» دانسته اند؛ نه دریای خزر. مثلا قفقاز که اکنون شامل آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، داغستان و بخشهایی از روسیه به استناد نقشههای موجود در دورههایی جزئی از مرزهای جغرافیایی ایران بوده است.

یک فرش دستباف با پشم که نقشه جغرافیایی منطقه بود و مناطقی بود که مختومقلی به آنجاها رفته یا از آنها یاد کرده است. تمام کسانی که ما نسبت به آن ها ضعف شدید داریم در خواب های ما به صورت پدیده های عظیم جلوه گر می شوند مانند دریا، آسمان، توفان، رعد و برق و یا شیر و پلنگ. با توجه به کوه های مرتفعی که اطراف دریاچه اوان قرار گرفته اند، موقعیتی برای کوه نوردی فراهم شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهر پرند در منطقه ای گرم و خشک قرار گرفته، بیان داشت: احداث این دریاچه برای معتدل شدن آب و هوای شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، بنابراین احداث دریاچه به تعدیل آب و هوا و اقلیم منطقه کمک شایانی کرده و به دنبال آن مکانی برای تفریح مردم بوده و توسعه گردشگری را فراهم خواهد کرد. منطقه 22 در بخش شمال غرب تهران وارد شده است و توسعه شهری بر اساس الگوهای نوین شهرسازی در این بخش دنبال میشود.

این طراحی به شکلی دنبال شده است که مانعی برای وزش باد از بخش غرب به شرق نباشد. این پهنه در بخش غرب منطقه 22 قرار دارد و مربوط به بلوار پژوهش است. از نظر جغرافیا این پهنه در جوار باغ موزه گیاه شناسی قرار دارد و وضعیت خوش آب و هوایی دارد. نورگیری واحدهای مسکونی در وضعیت حداکثر قرار دارد و واحدها نسبت به هم حداقل دید را دارند. بعد از استقلال ترکمنستان اینجا را منطقه حفاظت شده اعلام کردند. امکانات زیربنایی شامل آب و برق و گاز و تلفن و همینطور فضای سبز اختصاصی اعلام شده است. این پهنه در بخش جنوب شرقی شهرک قرار دارد و مساحت آن 144000 متر مربع اعلام شده است، از نظر فاصله هوایی نیز پهنه A (بوستان) تا دریاچه در حدود 1100 متر است.

موقعیت استراتژیک شهرک چیتگر باعث شده تا این منطقه برای سرمایه گذاری گزینه خوبی باشد. زمین های موجود و شرایط محیطی خوبی که در منطقه 22 دیده میشود به واسطه پروژه های عظیم دنبال می شود. جریان های ناشی از رواناب رودخانه های ولگا و اورال را می توان تنها در داخل رودخانه ردیابی کرد. برج هایی پروانه ای شکل و جذاب که نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. پهنه B (سروستان) شهرک چیتگر متعلق به بنیاد تعاون ارتش میباشد که به واسطه معماری بی نظیر پروانه ای شکل خود در منطقه 22 بسیار شهرت دارد.

در صورتی که پروژه هایی را انتخاب کنید که توسط تعاونی هایی زیر نظر اداره تعاون دنبال میشود، به طور قطع میتوانید به نتیجه برسید چون 80 درصد از پروژه های در حال کار مربوط به منطقه 22 تهران دولتی هستند و بر اساس بخش تعاون مدیریت و نظارت دنبال میشوند. برج سازی در شهرک چیتگر سبب شد تا دنیای سرمایه گذاری مخصوص به خود را داشته باشد. نقشه واحد آپارتمان هایی که در شهرک چیتگر کشیده و اجرا می شود، نوع مهندس و شرایط مهندسی نیز بسیار مهم است. وضعیت دیوار به صورت دیوار کناف نسوز بوده و یک نوع عایق حرارت و صدا محسوب میشود.

پارک ملت تهران از شرق به خیابان ولی عصر، از جنوب به بزرگراه نیایش، از غرب به مجموعه ورزشی انقلاب و از شمال به ساختمان مرکزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران محدود می شود. معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در ادامه تعاملات سازنده دو کشور، پنجاهمین پروتکل همکاری بین ایران و آذربایجان در خصوص بهرهبرداری از منابع آب و انرژی ارس و همچنین پروتکل مربوط به پیگیری نهایی کردن توافقات مربوط به هزینههای سد خداآفرین و تشکیل کمیته بین دو کشور مبادله خواهد شد. در سالهاى خشک، بيشترين آب اندازهگيرى شده بهاره رودخانه ۱۱۰۰ مترمکعب در ثانيه در سد ارس و ۱۸۰ مترمکعب در ثانيه در محل سد انحرافى ميل – مغان است.

اشاره کرد. علاوه بر شهربازی های سرباز، در کنار لونای 1 پارک ارم یک شهربازی سرپوشیده به نام قلعه سحرآمیز نیز قرار دارد که بازی های سرگرم کننده ای را در خود جای داده است. برخی از افراد شهرک چیتگر را به نام شهرک امام رضا میشناسند که البته درست است! پهنه A (بوستان) قدیمی ترین قسمت شهرک چیتگر، منطقه 22 است و دارای شرایط مخصوص به خود از نظر ساخت و ساز است و این شرایط برای پهنه های B (سروستان) و C (نارنجستان) نیز دیده میشود. طبقات همکف دارای کاربری های تجاری هستند و همینطور سالن ورزشی و سالن اجتماعات و سیستم مانیتورینگ نیز برای فضای جداگانه ای طراحی شده است.

در کتیبه ترکی اورخون۳ متعلق به سده ۲ق/۸م نام ساکنان این منطقه به صورت «بایرقو۴» آمده است. نام آن به معنای «تالاب سرزمین نخلها» است. نوع سازه برای ساختمان های پهنه A (بوستان) اسکلت فلزی به صورتی پیچ و مهره ای است و از سرامیک پرسلان برای نما استفاده شده است. حدود پنجاه آلاچیق در این منطقه نصب شده که در ماه های نخست، سقف داشتند؛ اما حدود یک سال پیش، باد همه سقف های کاذب این آلاچیق ها را از جا کند و پس از آن هم آلاچیق ها همچنان بدون سقف باقی مانده اند. قیام سراسری در مناطق مرکزی افغانستان باعث شد دولت کمونیستی قوای خود را از آنجا خارج کند.

درضمن باید این نکته را هم اضافه کرد که این جاده در بهار به زیباترین حالت ممکن خود میرسد. در این بخش از راه حواستان را به جاده بدهید و از منظرههای دیدنی آنجا لذت ببرید. این سبک از طراحی در ابتدا بسیاری است معماران را به تعجب وا داشت. این شهرک در کنار بازار بزرگ و مشهور ایرانمال واقع شده است از سمت جنوبی نیز به اتوبان خرازی متصل میشود. در واقع این منطقه در ابتدا مشهور به شهرک امام رضا بود اما امروزه به دلیل قرار گرفتن در اراضی چیتگر تغییر نام داده است. تا آنجا که میدانیم بزرگترین کاشف چینی نواحی غربی آسیای مرکزی شخصی به نام چژان ـ تسیان بود.

تنگه دار نوشهر نیز در ۵۵ کیلومتری شمال غربی دریاچه ممرز قرار گرفته و از زیباترین دیدنیهای طبیعی شهرستان نوشهر است. در واقع یک ضلع پروانه بزرگتر بوده و به موازات جهت غربی شرقی است. پروانه ها دارای دو بال شرقی و غربی هستند. در واقع پلان پروانه ای سبب شده است که میزان اشراف واحدها به همدیگر بیشتر باشد. از اینرو محققان دربارۀ عمق دریاچه و میزان آب آن مطالب متفاوتی ارائه کردهاند. گیاه پاپیروسآبراه این رود، منبع بسیار خوبی به عنوان آب آشامیدنی و نیزارهای پاپیروس است. شهربازی هزار و یک شهر در این منطقه رویکرد خوبی دارد.

بخش دیگری از این مجموعه شامل شهربازی سرپوشیده است که در هر فصل سال قابل استفاده است. مقدار اندکی از سود عظیم سرمایه گذاری وابسته به شهربازی است. مقدار پولی که برای سرمایه گذاری پر سود در منطقه 22 نیاز است چقدر است؟ این خواب احساس درماندگی پولی را بیان میکند، احساس عدم کنترل بر اوضاع، پشیمانی از ارتکاب اشتباه، و پیامدهای ناخوشایند احتمالی را در بر دارد. 355 هکتار دریاچه و همینطور 1162 هکتار مسکونی را نیز شامل شده است. پهنه ای بسیار خوش ساخت است که به دلیل آرام و ساکت بودن مورد شهرت قرار گرفته است. مجموعه های سینمایی و ورزشی این منطقه بسیار خوب است.

رژیم های پر چربی افراد را به سرطان روده بزرگ مستعد می کند. سپس یک خانم اکراینی سخنرانی کرد و از مکتب علمی موجود در ترکمنستان سخن گفت و این که خوارزمی با خلق الگاریتم گویی کامپیوتر را به دنیای وقت تقدیم کرده است. رویابین گرفتار دلمشغولی های سرپرستی اطرافیان است و این دلشوره ها مسیر شادکامی را برایش مسدود کرده است. تاخت وتاز غارتگرانه خزرها تا قرن ها بعد نیز ادامه یافت و در زمان هارون الرشید حتی تا منتهی الیه شرقی ایران یعنی ماوراءالنهر کشیده شد و مردمان بسیاری را از آرامش و امنیت محروم ساخت. 9- رودهای ایران از کجاها سرچشمه می گیرند؟

ایران مال یک مجموعه تجاری است که دقیقاً در کنار دریاچه چیتگر قرار دارد و به بزرگراه همت و آزادگان بسیار نزدیک است. مثلاً یک بخش آن تجاری است که شامل هایپر استارهای خاصی بوده و همینطور زیباترین جواهرات و کفش و محصولات چرمی را شامل میشود. برج ها شامل 30 الی 43 طبقه هستند و به نوعی طراحی خاصی را شامل شده است. مرغاب منطقه زیبای است در شمال ولایت غور که دریایی مرغاب از کوههای این منطقه سرچشمه میگیرد. در این پهنه 8 برج در حال ساخت است.

بیماری سلیاک عدم تحمل گلوتن است ، پروتئینی که در گندم ، جو و چاودار (wheat, barley and rye ) یافت می شود. در خانوادههایی که یکی از اعضا به این بیماری مبتلا است، التهاب روده شیوع بیشتری دارد، اما بهطورکلی، اکثر افراد مبتلا به التهاب روده دارای سابقه خانوادگی نیستند. وجود مخاط زیادی در مدفوع می تواند نشان دهنده التهاب باشد ، مانند بیماری کرون. برای این پهنه (پهنه بوستان) احداث 21 برج برنامه ریزی شده است که پیشرفت های فیزیکی زیادی نیز داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید