گاو یک نشخوار کننده است

نیروی نیمه ماهر برای انجام کارها با تخصص کمتر، نیروی ماهر با توجه به آموزشهایی که دیده کار خود را شروع میکند و نیروی متخصص که از افراد تحصیل کرده مانند «دامپزشکان» باید در تیم شما قرار داشته باشند، شما در گاوداری خود به سادهترین کارگرها و حرفهایترین افراد نیازمند هستند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهید. آشتیانیزاده ـ اگر دادگاه نظامی صلاحیت رسیدگی باین قبیل قضایا را ندارد باید اولین عملی که دادگاه نظامی از این قبیل کرد فورا عدلیه وارد شود و کار را از دست وی بگیرد و بگوید شما در آن مداخله نکنید.

بنابراین اگر به دنبال پرورش خروس های لاری هستید، با ما تا انتهای این متن همراه باشید. معمولا ۷۵ درصدموارد در ۲۴ ساعت اول و ۵درصد در ۲۴ ساعت دوم زایمان رخ می دهددامی که قبلا مبتلا شده ودام های پیر حساسترند. جفت معمولا در ساعت اول و یاساعات اول بعد از زایمان خارج می شود درصورتی که از۱۲ ساعت گذشت وخارج نشدعارضه یجفت ماندگی رخ داده است . اصبل های پرواری یا گاو گوشتی به شکل های متفاوتی طراحی وساخته می شوند و معمولا در کشورهای اروپایی از هر دو سیستم بسته و سیستم باز برای پرورش گاوهای گوشتی یا پرواری استفاده می شود.

در صورت استفاده از اطاقک ها، این اتاق ها باید از طراحی و بستر مناسبی برای اطمینان از زمان راحت خوابیدن و پیشگیری از صدمات برخوردار شود. با توجه به اینکهعوامل فرسایش دهنده کم است بایستی سالانه دوبار سم گاوها را بازدید و در صورت نیازمورد سم چینی قرار داد بایستی دقت شود که سم به صورت متواتوازن ومتعادل چیده شود وساختار طبیعییک سم معمولی را حفظ کند در صورتی که یک سم بیش از حد بزرگ شده باشدبا چیدن چند بار متوالی آن می توانیم آن رایکی در میان به حالت اول بازگردانیم درصورتی که دام به علت بزرگ شدن سم لنگ شده با برداشتن بافت مرده و یا درحال مردن وبخش های بر آمدهپنجه سم را ترمیم کرد.

لنگش درسه تیپ حاد ( بالینی ) که همراهخونریزی ومشکلات تنفسی و قلبی است و تحت بالینی با بروز۳-۱ ماه بعد از ایجاد نوعحاد در کف سم است و مزمن که با بزرگ شدن ورشد زیاد سم و ظاهر شدن بر آمدگی افقی دردیواره سم و پهن شدن آن همراه است . و نیز این سوال که آیا دفعات زیاد خوراک دهی مفیدتر است یا دفعات کمتر خوراک دهی؟ ابعاد علوفه از ۲.۵ سانتی متر نباید کمتر باشد ،مصرف خوراک به صورت TMP باشد تا گاو قدرت انتخاب نداشته باشد ، گرسنگی دادن به گاوبه دلیل تاخیر در شیردوشی باعث ایجاد ولع ومشکلات هضم خواهد شد.

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش گاو و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود. ازای نا کار یک شلغم نمیشه . این گاوها از روی نژاد و غریزه آنها انتخاب و پرورش داده می شوند و هر یک از آنها حدود 460 کیلوگرم وزن دارد. پای هر حیوان خریداری شده باید کاملاً از نظر ضایعات بررسی شود و یک حمام پا در روی یا سولفات مس داده شود. که سبب آلودگی رحم می شود وتب بالا جفت ماندگی راافزایش میدهد از طرف دیگرکمبود ویتامین A یا بتا کاروتن، سلنیوم ، ید وسطح نادرست کلسیم وفسفر نیز باعث این ناهنجاری ها میشوند.

جداول پایین نمونه ای از جیره گاو در این دوره و میزان مواد مغذی مورد نیاز را نشان میدهد. وزن گاو نر در سن بلوغ به طور معمول حدود ۱۰۰۰ تا۱۲۰۰ کیلوگرم و گاو ماده ۶۵۰ تا ۸۵۰ کیلوگرم است. انتظار میرود هر گاو در این دوره مصرف ماده خشکی معادل 2 تا 2.2% وزن بدن داشته باشد. بنابراین گاو با وزن 614 کیلو گرم، روزانه 12.3 تا 13.6 کیلو گرم ماده خشک در روز مصرف خواهد کرد. بیماری های متابولیک که اسیدوزمتابولیک باعث تولیداسیدلاکتیک می شوند و باکتریهای تولید کننده آن جانشین باکتریهای گرم منفی میشوندو باکتریهای گرم منفی مردهتولید آندوتریکسین می کنند و بدن گاو هم در پاسخهیستامین ترشح می کند که در بافت حساس بشره سم باعث تخریبمی شود .

از روده واستخوان درحد ۵۰ گرم در روز با توجه به اینکه یونجه کلسیم بالایی دارد باید مصرفآن را بررسی کرد یا مصرف نمک آنیونیک برایاسیدی کردن روده وبرای بالا بردن ظرفیتموبیلیزه کردن کلسیم در زمانی که کلسیم جیره در حد ۵۰ گرم در روزاست. گاو آهن های برگرداندار و بشقابی و به خصوص اولی به سبب زیر و رو کردن خاک باعث از دست رفتن رطوبت خاک می شوند . به عنوانمثال دفعات شیر دوشی و گروه های برای گاو باعث بالا رفتن زمانانتظار به صورت سرپا در اتاق انتظار را زیادمی کند می تواند باعث لنگش شود مصالحکف و نوع بستر نیز در تمایل گاو برای خوابیدن موثر است .

گوسفند رومانف نیز همانند دیگر گوسفندان ایرانی و محلی نیاز به بهداشت، مراقبت و واکسیناسیون دارد. خانه حمیدقرقی بیشتر از آنکه به خانه شباهت داشته باشد، شبیه بیغوله است و دیگر نه گل و سیمانی روی آجرهایش مانده و نه جانی برای پی و دیوارهایش، اما حیاطش حسابی بزرگ است. در نتیجه تأثیر لنگش در رفتار و تولید گاو، تعدادی از بیماری های دیگر را می توان بیشتر در گله هایی مشاهده کرد که میزان لنگش زیاد است. پروتئین های موجود در شیر به اطراف این اجزای کوچک می چسبند و از اتصال مجدد آنها بهم جلوگیری می کنند. حاصل برش تیغه های این گاوآهن، نهر های زهکشی خاکی می باشد.

آنالیز آماری: نتایج حاصل از آزمایشها با استفاده از روش آماری توصیفی با استفاده از نرمافزار آماری SPSS 16 ارزیابی شدند. اطمینان حاصل کنید که گوساله های تازه متولد شده در 24 ساعت اول زندگی، به ویژه در 6 ساعت اول، آغوز کافی دریافت می کنند. خروس های ابریشمی جثه بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به مرغهای این نژاد داشته و همین طور دارای تاج و ریش ابریشمی بلند تری هستند.

فقط قسمتی از بالای سر این نژاد دارای لکه سفید رنگی می باشد. زیرا این نوع نژاد دارای گوشت بیشتری می باشد. استحمام منظم پا می تواند به کنترل این وضعیت کمک کند. ثبت وقایع لنگی باید به طور منظم انجام شود و به عنوان بخشی از برنامه بهداشتی گله ارزیابی شود. روی و سولفات مس به عنوان باکتری استات عمل می کنند اما حمام پا با این مواد شیمیایی احتمال دارد به عنوان راهی برای انتشار عفونت در گله عمل کند. تا قبل از سده­ی هفدهم میلادی، پرورش گاوبر اساس نیاز خانواده به این حیوان بود؛ اما شروع حرفه­ی گاوداری به صورت متمرکز به اوایل قرن 19 میلادی و ساخت اولین دستگاه شیردوشی در بریتانیا باز میگردد.

قبل از شروع عمل حمام پا در گله، همیشه باید با دامپزشک مشورت شود. آنها ترجیحاً باید در اولین شیردهی جدا از گاوهای مسن و در محوطه های کاهی نگهداری شوند. تعیین ضرایب اقتصادی صفات تولید و طول عمر جهت پیشنهاد شاخص سودمندی عمر در گاوهای هلشتاین بیژن محمودی , 2001 چكیده با استفاده از یك مدل قطعی برای گله های گاو شیری كه با سیستم نرخ گذاری شیر ایران سازگار است ضرایب اقتصادی تولید شیر، درصد چربی، درصد پروتئین و طول عمر گله برای دو نوع گرایش انتخاب (حداكثر سود و حداقل هزینه)، هشت نوع محدودیت در ابعاد سیستم (ثابت بودن تعداد گاو شیری و تلیسة جایگزین، ثابت بودن كل نهاده، علوفه و كنسانتره مربوط به گاو شیری، ثابت بودن تولید شیر، درصد چربی و پروتئین شیر) و دو نوع هزینة ثابت گله (مستقل از تعداد گاو شیری و وابسته به آن) تشكیل شد.

از موارد تعیین کننده در حذف گاوها ورمپستان است در یک مطالعه در سال ۱۹۹۸در DHI عنوان شده که ۱۵درصد موارد حذف مربوط بهورمپستان بوده در زایش سوم این مقدار به ۵/۱۸ درصد می رسد۱۰ . برای مقابله صحیح با بیماری، سوابق دقیق مربوط به لنگش را ثبت کنید. تعداد دفعات تغذیهای کنسانتره باید افزایش یافته و هر بار با مقدار اندکی کنسانتره تغذیه شود. در یک مطالعه درانگلستان۵۵ درصدگاوها لنگبودند و در امریکا سالیانه هر کله ۱۰۰ راس ۱۷۵۰ تا ۳۷۵۰ دلار برای لنگشمی پردازند(۸) .

موسی: خداوند میفرماید: گاوی باشد که برای شخم زدن رام نشده، و برای زراعت آبکشی ننموده است و هیچ عیب و رنگ دیگری در او نیست. لازم به ذکر است که مجموعه لایوشیپ در زمینه ارائه این نوع دام هیچ گونه فعالیتی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاع کاربران در رابطه با این نژاد ارائه شده است. در رابطه با عوامل محیطی غیرتغذیه ای برای بحث نوع مصالح کف و مدت زمان ایستادن گاو به حالت سرپاتعیین کنندهمی باشد . به دلیل اهمیتی که لنگش در گاوداری کشور دارد ما بهطورجداگانه و مفصل تر به آن میپردازیم زمانی که دام در اثر عارضه دچار مشکل راه رفتنمی شود تمام فعالیت های حیاتی آن تحت الشعاع قرار میگیرد؛ کمتر به سمت آخور وآبشخور می رود رفتن به سمت شیر دوش برای او درد آور است ایستادن برایاو مشکل است ونمایش فعلی برایاو به حداقل می رسد .

که از ایستادن با لرزش درمرحله ی اول (درمقدار mg/dl۶.۵) و نشستن روی جناق همراه با افسردگی در مر حله یدوم (در مقدار mg/dl ۵.۵ ) و دراز کشیدن به پهلو و بیتوجهی به پیرامون (درمقدارmg/dl ۴.۵) در مرحله ی سوم رخ خواهد داد ودر نهایت دام به علت فلجی عضلات تنفسیتلف خواهدشد . در زمان زایمان به علت مصرف زیادکلسیم که در آغوز و رحم رخ می دهد و کاهشاشتهای دام و حرکات لوله ی گوارش و نیزتاخیر پاسخ به تحریک ۱و ۲۵ دی هیدروکسی ویتامینD ( تحریک پارا تیرویید و تحریک ۲۵ دی هیدروکسیویتامینD طبیعی است ) و عدمموبیلیزه شدن مقدار کافی کلسیم از روده واستخوان مقدار کلسیم خون را به مقدار( mg/dl) ۸ کاهش می یابد ( مقدار طبیعی mg/dl۸-۱۰ است) در صورتی که یکی از موارد فوق شدیدتر باشدمقدار کلسیم خون به حدیمیرسدکه مبتلا شدن به تب شیر را ایجاد می کند(۷).

لنگش در گاوهای مرتعی کمتر رخ می دهد زیرا آنها مدت طولانی تری دراز می کشند. این دام توانایی زیست در مناطق مختلف و حتی با جیره غذایی کمتر نسبت به سایر نژاد ها را دارد. این فرآورده اندکی ملین بوده و بعلت ماهیت حجیم غلظت کمتر مواد مغذی و طبیعت الیافی برای مصرف تک معده ایها خصوصاً طیور مناسب نیست . تغییرات تدریجی جیرهی خشکی به جیره ی تولید و تامین حجم کافیعلوفه برای تحریک شکمبه و پر بودن آن در زمان زایمان ، و مصرف کنسانترهجهت آدابتهکردن فلور و پرز هایشکمبه . گاو در کف در طرف راست شکم است در دو ماهاخر آبستنی به علت رشد زیاد محوطه ی رحمیفضای شکمبه و سایر اجزای دستگاه گوارش محدود می شود و بعد از زایماناگر شکمبه دربازگشت به محلاصلی خود دچار تاخیر شود شیردان در فضای خالی زیر شکمبه به طرف چپحرکت می کند .و عوامل مثل تب شیر ، کبد چرب، ورم پستان به عنوان مستعد کننده ی اینعارضه به شمار می روند ناکافی بودن مقدار دریافتی خوراک از گاوهایزایمان کرده ویاکمبود علوفه یحجیم ویا عواملی که سبب کم تحرکی ماهیچه ها تجمع گاز در شکمبه می شودمانند غلات باعث این عارضه می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید