گروهی به نام متیان بر منائیان غلبه داشتند

درمان زخم روده با عسل یکی از روش های بهبودی این بیماری می باشد. در این محل، چندین جزیره کوچک شکل گرفتهاند که با نامهای صالحیه، بلجانیه، ام الرصاص، امالطویل و ام البابی شناخته میشوند. تمام کسانی که ما نسبت به ان ها ضعف شدید داریم در خواب هاي ما به صورت پدیده هاي عظیم جلوه گر میشوند مانند دریا، آسمان، توفان، رعد و برق و یا شیر و پلنگ.

آزمایش مدفوع: وجود خون در مدفوع در تایید و علائم عفونتهای میکروبی، ویروسی یا قارچی میتواند در رد کردن بیماری التهاب روده موثر باشند. تغییر و تخریب بخش کوچکی از طبیعت میتواند سلسلهوار مشکلات متعددی را بهوجود بیاورد. حالا که اهل روستاگردی هستید، در نزدیکی روستای سامان، منطقه ییلاقی و سرسبز دیگری وجود دارد که نباید دیدن و لذت بردن از طبیعت آن را از دست بدهید. اگر اهل روستاگردی باشید، روستای گردشگری سامان در شمال غربی شهرستان ساوه یکی از بهترین جاهای دیدنی ساوه برای شماست. معماری پل هشت چشمه بسیار دیدنی و البته آموختنی است و این پل را تبدیل به یکی از زیباترین جاهای دیدنی ساوه میکند.

در دشت سیستان یک سری فرورفتگیها و چالههای طبیعی وجود دارد که در ماههای مختلف به دریاچه و باتلاق و نیزار تبدیل میشود و به سه قسمت سابوری، پوزک وهامون تقسیم میشود. پاسخ: بستر دریا از دو چاله تشکیل شده و دنباله رشته کوه های قفقاز، آن را به دو بخش تقسیم کرده است. یکی از قدیمی ترین دریاچههای جهان که حدودا 25تا 30 میلیون سال پیش تشکیل شده است در قسمت جنوب شرقی سیبری در روسیه -شمال مرز مغولستان- قرار گرفته است.

این رود بهطور تاریخی در حدود یا سرحد سرزمین باستانی ایران قرار داشته و در آثار اساطیری نیز مرز ایران و توران بهشمار میرود. تمدن مصر باستان نیز چند هزار سال قبل از میلاد مسیح در کنار رود نیل شکل گرفت و آثار درخشانی از خود باقی گذاشت. رود سامان همواره پرآب است و دیدن آن و سپری کردن ساعاتی در کنارش میتواند برایتان جذاب باشد. این پل از سنگ و آجر ساخته شده است و دارای دهانههایی با طاق رومی است که نمایی جذاب به آن میدهد. دسترسی : با ماشین شخصی باید از شهر ساوه وارد آزادراه ساوه سلفچگان شوید.

قلعه با سنگ و ساروج بر فراز کوه ساخته شده است و دسترسی به آن بسیار مشکل است و فقط از طریق پلکانی که در ضلع جنوبی تعبیه شده است میتوانید وارد قلعه شوید. است و امکان قایقسواری هم بر روی دریاچه فراهم است. بر روی ساحل جنوبی رودخانه قرهچای در نزدیکی سرخده، پلی مربوط به دوران صفویان وجود دارد که بازدید از آن در سفر خالی از لطف نیست.

در فاصله حدودا ۲۳ کیلومتری شهر ساوه، قلعهای متعلق به دوران ساسانی بر بلندای کوه ساخته شده است که بسیار دیدنی است. بهترین انتخاب در بین جاهای دیدنی ساوه دریاچه سد الغدیر است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه انجام شیمی درمانی سرپائی و بستری در بیمارستان های دولتی و انجام رادیوتراپی در بیمارستان رازی برای بیماران مبتلا به سرطان روده رایگان است گفت: به داروهای ایرانی شیمی درمانی بین 50 تا 100 درصد یارانه تعلق می گیرد. این منطقه کوهپایهای دارای طبیعتی بینظیر و باغهای پربار انار است و در میان کوههای ما بین ساوه و تفرش قرار گرفته است.

جاده تفرش را به سمت روستای سرخده ادامه دهید تا به این روستای زیبا و خوش آب و هوا برسید. پس از حدود ۳۰ دقیقه به جاده سد الغدیر تفرش میرسید. دسترسی : از ساوه وارد آزادراه ساوه همدان شوید و حدود ۳۰ دقیقه رانندگی کنید تا به جاده نوبران قروه برسید. دسترسی : میتوانید با خودروی شخصی از جاده قدیم ساوه همدان حرکت کنید. روستای سنگستان با درختان سر به فلک کشیده، آب و هوای معتدل و چشمهسارهای زلال و خنک لذتی بیمانند از طبیعتگردی را برایتان فراهم میکند.

عرب درباره حجم فعلی آب دریاچه گفت: حجم فعلی هم اکنون دو میلیارد و 388 میلیون مترمکعب است که پارسال در چنین روزی با حجم آب دو میلیارد و 346 مترمکعبی روبرو بودیم. به عنوان مثال اگر بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ باشد، ممکن است به طور دورهای با استنت فلزی درمان شود. غالباً بیماران پس از یک دوره داشتن بیماری سندروم روده تحریک پذیر، از آنجا که پس از مصرف مواد غذایی دچار درد و نفخ در ناحیه شکم میشوند از مصرف غذا خودداری نموده که این خود ممکن است موجب لاغری گردد؛ البته این لاغری هیچ ایدهآل نیست، چون با کاهش ویتامینها ، پروتئین و مواد معدنی مورد نیاز بدن همراه بوده و ایجاد سوءتغذیه میکند که موجب بروز بیماریهای دیگر میشود.

اگر میخواهید لحظاتی رویایی در کنار دریاچه داشته باشید با خود آب آشامیدنی، غذای کافی و چادر مسافرتی ببرید. حتما در این سفر سری هم به آوه، شهر زیرزمینی و دیدنیهای اطرافش مثل کاروانسرای شاه عباسی و آب انبار مربوط به آن دوره بزنید. خوب است بدانید سفالهایی که باستانشناسان در این منطقه کشف کردهاند مربوط به دورانها مختلف، از عصر مفرغ و آهن تا دوره میانی اسلامی بوده است. با دقت بیشتر و توجه به مصالح به کار رفته در ساخت پول و شیوههای گوناگونی که در ساخت آن به کار رفته است، احتمال میدهند که این پل حداقل در سه دوره مرمت و بازسازی شده است.

قیز قلعه به سراسر دشت ساوه دیدی وسیع دارد و حتی از درون قلعه، گاه میتوان با چشم غیر مسلح قله دماوند را نیز دید. گاندی میچرخد و چشمنوازترین دید را به چشم توریست میدهد. اگر در خواب رعد و برق و خروشان آب وجود داشته باشد، نشان میدهد که شما از وضعیت فعلی ناراضی هستید و مشتاق تغییر آن هستید. برجهای دیده بانی در چهار طرف بنا وجود داشته است و در سمت ورودی قلعه، بنای عبادتگاهی با محرابی به سمت شمال وجود دارد که احتمالا برای پرستش آناهیتا الهه آب بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید