گوسفند رومانوف: طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف

كودك را آرام كرده و به او اطمينان خاطر دهيد: ممكن است خروسک سبب اضطراب كودك كوچك شود. سرخ پوستان دشت ها هر قسمت از گاومیش را به طریقی خاص مصرف می کردند؛ مثلاً از زبان برای تهیه برس مو، از جمجمه در مراسم مذهبی، از دم به منزلۀ مگس کش، و از سم ها برای تهیه چسب استفاده می کردند. • کودک برای به دست آوردن هوا، به شدت تقلا میکند.

مردم گاو ها را به سمت استادیوم های گاو بازی می کشانند و در آنجا است که ادامه کار به دست گاوبازهای حرفه ای داده می شود. سپس گاوی را با همان خصوصیات با هر زحمتی بود به دست آوردند «و آن را سر بریدند، ولی مایل نبودند این كار را انجام دهند، سپس گفتیم قسمتی از گاو را به مقتول بزنید». به كودك مايعات سرد بسيار بنوشانيد: (البته اگر اين كار احساس خوشايندي برايش دارد).

• کودک تند تند نفس کشیده و پوست در ناحیه شکم و نواحی بین دنده ها، به شدت داخل می روند. • کودک تند تند نفس کشیده و پوست در ناحیه شکم و نواحی بین دنده ها، به شدت داخل میروند. گاهی کودکان به دنبال سرماخوردگی دچار حمله ی شدید و مشکل تنفسی می شوند که در اصطلاح به آن خروسک می گویند که این بیماری بر اثر التهاب نای و حنجره ایجاد می شود.پس به عفونت و التهاب ناحیه ی گلوتیک و ساب گلوتیک(پایینی گلو) خروسک(croup) یا خناق می گوید.سن شایع این بیماری از 6 ماهگی تا 3 سالگی بوده و در فصول سرد سال(در انتهای پائیز و در طول زمستان) و در پسران شایع تر است.

گاهی بزرگسالان هم به این بیماری مبتلا میشوند. از گرفتگى صدا، تنگى نفس، سرفه هاى خروسکى که گاهى هم با درد همراه است. رنگ حیوان آهوئى یکدست و ممکن است لکه هاى سفیدى هم داشته باشد. در موارد نادر، کودکان سهماهه و ۱۵ ساله هم به خروسک مبتلا میشوند.مردان ۵۰٪ بیشتر از زنان به این بیماری مبتلا میشوند؛ خروسک در فصل پاییز رایج تر است. خروسک خفیف را در منزل میتوان درمان کرد؛ اما دقت داشته باشید که نوع شدید این بیماری میتواند آسیبهای جدی به سلامت فرزند شما وارد کند.

• اگر علایم خروسک خفیف در عرض ۶۰-۳۰ دقیقه با درمان رطوبت خنک رو به بهبود نگذارند. • از یک دستگاه ایجادکننده رطوبت خنک یا بخور استفاده کنید و آن را تا چندین شب پس از رفع بیماری ، حتی اگر کودک به نظر مشکلی نداشته باشد، در کنار تخت کودک بگذارید. حتی زایش چند قلوه بره و قدرت بالای جفتگیری قوچ رومانف در سراسر جهان فروش گوسفند رومانف صورت میگیرد.

پژوهشی که یک بار خوراک دادن را در برابر ۴ یا ۵ بار در روز در شرایط فری استال مقایسه کرده است، نشان داده که زمان خوابیدن کاهش می یابد، حتی اثرات منفی بر روی ماده خشک مصرفی و تولید شیر دارد. • در بیماری خروسک در ابتدا ممکن است که کودک علایم سرماخوردگی مانند گرفتگی یا آبریزش از بینی طی چند روز را نشان دهد یا تب کند. درمان خروسک خفیف در خانه امکانپذیر است؛ اما اگر علائم بیماری شدید شود یا اگر علائم خروسک بیش از ۳ روز طول بکشد، باید حتماً از پزشک اطفال کمک بگیرید.

اگرعلائم خروسک در کودک بیش از 3 تا 5 روز طول بکشد باید به متخصص عفونی یا متخصص کودکان مراجعه کنید. همه این موارد باعث شد تا رفع محدودیتها و طراحی یک گاوآهن کارآمد، جدیتر از گذشته پیگیری شود. خروسک باکتریایی ممکن است یکی از این موارد باشد: دیفتری حنجره، تراکئیت باکتریایی، لارنگوتراکئوبرونشیت، و لارنگوتراکئوبرونشونومونیت.دیفتری حنجره در اثر کورینه باکتریوم دیفتری ایجاد میشود، حال آن که تراکئیت باکتریایی، لارنگوتراکئوبرونشیت و لارنگوتراکئوبرونشونومونیت در اثر عفونتی که در ابتدا ویروسی است و سپس باکتربایی میشود ایجاد میگردند.

برخی افراد این اصطلاح را برای مواردی چون لارنگوتراکئیت شدید، خروسک اسپاسمودیک، دیفتری حنجره، تراکئیت باکتریایی، لارنگوتراکئوبرونشیت، و لارنگوتراکئوبرونشونومونیت به کار میبرند. پیش از بحث درباره بازی خروس جنگی، بهتر است ببینیم این اصطلاح و بازی از کجا آمده است. عفونت همچنین از طریق اشیاء، اسباب بازی، مبلمان آلوده به مخاط یا قطرات تنفسی قابل انتقال است. 1. التهاب شدید حنجره در اثر عواملى از قبیل غلبه خشکى و حرارت شدید بر حنجره و یا عوامل میکربى و یا ویروسى سبب تورم مخاط حنجره شده که با سرخى و التهاب همراه است.

این عفونت باعث بروز التهاب در داخل گلو میشود، که منجر به مشکلات تنفسی و علایمی مانند سرفه، صدای خس خس و گرفتگی صدا را به همراه دارد. پزشک ممکن است برای کاهش التهاب در مجاری تنفسی از داروهای استروئیدی مانند دگزامتازون استفاده کند. در این شرایط به پزشک خود مراجعه نمایید. همچنین از پسماند غذاهای خود برای تغذیه این خروس ها استفاده نکنید. پس سعی کنید مرتباً به کودک خود مایعات (آب، چای، آبمیوه) دهید. در بیشتر مواقع سرفه کردن باعث استفراغ میشود پس سعی کنید در طی درمان بیماری به کودک غذای جامد ندهید. اغلب ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا مسئول ایجاد این بیماری هستند و باکتریها به ندرت باعث ایجاد کروپ میشوند.

بیماری خروسک معمولا چند روز پس از شروع سرماخوردگی رخ میدهد که در اغلب موارد بر اثر ویروسهای مشابه رخ میدهد. زمانیکه علائم کودک بیش از 3 تا 5 روز طول بکشد، نیاز است با تجویز پزشک دارو مصرف شود. در صورت مشکوک بودن به علائم، حتماً از پزشک متخصص اطفال کمک بگیرید. در این مقاله از مجله سلامت دکتر ساینا به بررسی علل، علائم، راههای انتقال، تشخیص و درمان خروسک میپردازیم و در انتها سوالات شما را پاسخ میدهیم. درمان خروسک با توجه بهشدت علائم صورت میگیرد. اغلب كودكان مبتلا به خروسک علائم خفيفي داشته و زود بهبود مي يابند.

دیدگاهتان را بنویسید