۱۰خاصیت باور نکردنی شیر گاومیش و تفاوت آن با شیر گاو

براساس گزارش kaleff (1932) طول مدت استروس گاومیش های بلغارستان حدود 36-24 ساعت بوده و بندرت تا 48 ساعت طول کشیده است. مرحله دوم که انقباضات شکمی موجب پاره شدن آمینیون و خروج فتوس بطور متوسط 72/14 دقیقه (طبق نظر singh و khar و chander 1994) می باشد با شروع مرحله سوم زایمان زورهای شمی طع شده و پرده های جنین 4 تا 5 ساعت (مورو 1986) و 40/268 دقیقه بعد از زایمان خارج می شوند. ذخیره تخم نطفه دار مرغ ابریشمی کوپال به مدت بیشتر از ۷ روز منجر به مرگ سلولی جنین میشود.

تاکنون بالغ بر ۱۷۰ نژاد از مرغ و خروس ها به ثبت رسیده که هر کدام تفاوت های ظاهری خاصی هستند و در کشورهای مختلف جهان وجود دارند. این نژاد از مرغ و خروس ها در رنگ های قهوه ای ، طلایی ، طوسی، مشکی و سفید وجود دارند. اصالت جوجه های تولیدی به مقدار ۵۰ درصد بر عهده ی مرغ و ۵۰ درصد بر عهده ی خروس است. ارزش بیولوژیکی پروتئین های موجود در شیر گاومیش معادل نسبت درصد ازت جذب شده می باشد که برای تامین رشد و بقا در بدن نگهداری می شود.

خاک ورزی حفاظتی بر روی شیب های کم تا حدود 2 درصد اعمال می شود تا شستشوی لایه ای را کاهش دهد. بنابراین روشهای خاکورزی حفاظتی، روشهای خاکورزی مرسوم و سایر سیستمهای برگردان ورزی شدید را شامل نمیشود، اگر چه در شرایط استثنایی برگردان کردن خاک میتواند حداقل عملیات مورد نیاز باشد. هر چند که گوسفند نژاد رومانف از نظر اندامی در حد متوسط می باشد، اما بستگی به شرایط آب و هوایی و نوع تغذیه آنها ممکن است وزن متفاوتی داشته باشند. همچنین گوشت خام این حیوان، بسیار لطیف و آبدار می باشد، اما به محض پخته شدن تلخ و سفت خواهد شد.

تیغه دندانه میخی موجب خرد کردن کلوخه ها میشود و تیغه سی شکل موجب نفوذ در زمین های سخت است.و تیغه های چاقویی موجب بهتر شدن نفوذ رطوبت در خاک میشوند و به اسانی خاک را قطع میکنند. به دلیل افزایش رطوبت ذخیره شده در خاک در عملیات خاک ورزی حفاظتی، عملکرد محصول افزایش می یابد. گاوآهن تراکتور یا خیش برای خاک ورزی یعنی زیر و رو کردن و شخم زدن زمین های باغی و زراعی استفاده می شود. اما هدف از استفاده هنوز بهم زدن و تهویه خاک همراه با کمی زیر و رو کردن آن است. بره رومانف خالص در زمان تولد سیاه رنگ با لکهای سفید بر روی پیشانی میباشد، ولی با رشد بره پشم سفیدرنگ مایل به خاکستری از زیر لایه موی سیاه بیرون میزند و گوسفند خاکستری رنگ میگردد ولی لکه سفید روی پیشانی را حفظ میکند و بسته به زیر نژاد، کم وبیش موی مشکی از سینه تا پشت به صورت حلقه بیرون میزند و خطی سیاه همانند تاج گل دور گردن حیوان ظاهر میگردد که ظاهری منحصر به فرد، مخصوصاً به قوچ این نژاد میبخشد.

به گویش کوخردی لنِگار گويند، لنِگار (گاو آهن) آلتی آهنین که طرف اول آن را بگردن الاغ یا گاو میبندند وقسمت اصلی آن بهدنبال حیوان روی زمین قرار دارد و با آن زمین را شُخم میزنند، که در کوخرد و منطقه به لهجه محلی آن را ” بَشکار ” میگویند. از نظر ساختمان و اجزای تشکیل دهنده چند نوع گاوآهن وجود دارد. وی با استفاده از اشکال هندسی و هنر تزیینی که از کاشی کاری مساجد و تقسیم بندیهایی که در نقاشیهای کوبیسمیاش دیده میشد، برای نخستین بار طرح نوینی را در هنر مدرن ایران رقم زد. خصوصیات: این نژاد از اصلاح نژاد «مرغ پابلند جنگجو» که به آن «کولین ایالز Colonials» می گویند در استرالیا به وجود آمده است و برای استفاده از گوشت و یا نمایش در مسابقات خروس جنگی رشد داده شده است.

این نژاد مرغ و خروس برای مسابقه جنگ خروس در ایالت های امریکا است . این بازی در حال حاضر فقط برای پلتفرم اندروید تولید شده است و قرار است به زودی برای سیستمعامل iOS و کامپیوترهای شخصی هم منتشر شود. پس از آن تعدادی انتخاب شده نیز به آمریکا برده شد و در حال حاضر در اکثر نقاط جهان به پرورش این نژاد با خواص بینظیر میپردازند. هم اکنون برخی از مردم پامپلونا می گویند که سنت فرمین وقتی از خیابان های شهر در حال عبور بوده است توسط گاوی وحشی مورد حمله قرار می گیرد و به همین دلیل در تاریخ نام او ماندگار شده است و در واقع توسط رومی ها کشته نشده است.

فیلم خروس جنگی در مورد یک زن شوهری است که نقش زن را مریلا زارعی و نقش مرد را رضا عطاران بازی میکند این زن و شوهر همیشه در اینکه کار یکی کمتر است و یکی بیشتر کار میکند و سخت تر با هم دعوا و بحث داشتند تا اینکه تصمیم گرفتند جایشان را در کار با هم عوض کنند و تصمیم گرفته شد تا مرد کارهای زن که کارهای خانه داری و نگهداری بچه و درست کردن غذا هست انجام دهد و زن کارهای مرد که کار در رستوران و و اداره کردن رستوران را انجام دهد.اما مرد از پس کارهای خانه برنمیاید و درست کردن غذا و مرتب کردن خانه برایش سخت است به همین دلیل تصمیم میگیرد که خدمتکار برای خانه بگیرد تا کارهای خانه را برایش انجام دهد تا وقتی همسرش بیاید ببیند که شوهرش توانسته است کارها را انجام دهد.خدمتکار گرفتن مرد باعث شد تا بین زن و مرد دعواهای زیادی بیفتد و این دعواها فیلم را بسیار خنده دار کرده است…

وقتی قرار است سینما کلید پیشرفت کشور باشد در شوراهای مشورتی این چنینی باید درباره آن تصمیم گیری شود. 💭 خلاصه داستان: زن و شوهری تصمیم می گیرند مدتی جایشان را باهم عوض کنند که قرار گرفتن در جای یکدیگر برای هر کدام ماجراهایی را به وجود می آورد… برای پوشش کف زمین استفاده کنید تا محیط خشک و تمیزی را برای رشد و زندگی مرغها فراهم کنید. در نتیجه با خرید یک قوچ، گلهای محلی با ۷۰ راس میش در طی ۱۳ تا ۱۴ ماه با گلهای بالغ از نژاد میکس جایگزین میشود که خواص عالی چندقلوزایی، آمادگی جفتگیری در تمام فصول، آبستنی کوتاهتر، خوش پرواری و همساز بودن با محیط را دارا میباشد و زایش و بازده گله بین ۲ تا ۴ برابر افزایش مییابد.

گاواهن دوطرفه را می توان با کمی تغییرات و تراشکاری جزئی به نهرکن تبدیل کرد.فقط کافی است که خیشی که بالا قرار دارد را از شاسی باز کرد و بصورت قرینه در کنار خیش پایینی قرار داد تا دو خیش در کنار هم تبدیل به یک خیش هشتی که مشابه نهرکن می باشد بشود.البته لازم است سوراخ پیچ ها را تغییر داد و از پیچ های بلندتری برای اتصال همزمان دوخیش به شاسی استفاده کرد. سیستم باز: در سیستم باز گاومیشها را در فضای آزاد و کنار رودخانه نگهداری میکنند.

در گلههای آزاد زایش در ۷ ماهگی نیز دیده شده است. ییلاق بختیاریها حوزه خیشهای محکم و دندانی است که به دو شکل مخلف دیده می شود. تمام ماشین روی 3 چرخ حامل با دو چرخ در جلو و یک چرخ در عقب حمل می گردد. این نژاد از ایامی و سیمانی تشکیل شده است ، بخش اول آن در زبان اندونزیایی و بخش دوم آن نام دهکده ای در شهر سولو است رنگ این نژاد سیاه است و در سال 1920 توسط یک هلندی کشف شده است . تولید برههای نسل اول (F1) آمیختههای نژاد رومانوف با نژادهای بومی، یکی از اهداف اصلی پرورشدهندگان گوسفند در اروپا، کانادا و کشورهای افریقایی است.

در سال ۱۹۸۰ تعداد ۱۴ میش و ۴ قوچ به کانادا وارد شد و ۵ سال قرنطینه گردید. بسیاری از گلهداران سراسر دنیا به دلیل شرایط سخت اقتصادی موجود در بازار داخلی و خارجی و نیاز به تولید بیشتر با منابع کمتر اقدام به جایگزینی قوچ گله محلی خود با قوچ رومانف کردهاند. گاوآهن برگردان دار از قدیمی ترین گاوآهن های موجود در دنیا که در برخی از کشورها استفاده از آن کاملاً منسوخ شده است عکسهای بیشتر میفرستید؟ طبق آمار فائو در سال ۲۰۰۰ تعداد گاومیش جهان ۱۵۸ میلیون راس بود که حدود ۱۵۳ میلیون آن در قاره آسیا و بقیه در سایر نقاط دنیا زندگی می کنند.

رالف لینتون نوشته است : اختراع خیش را بطور تقریب در «دنیای قدیم» در فاصله زمانی مابین ۵۰۰۰ سال تا ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد (تمدن نوسنگی) در منطقه آسیای جنوب غربی می داند و اضافه می کند که باید به حق «خاور کهن سال» نامیده شود که کشاورزان آن هنوز هم به همان نحوه اجداد «نوسنگی» خود زندگی می کنند. قوچ رومانف از زمان بلوغ زودرس خود (۱۰ تا ۲۰ هفته) در تمامی فصول آماده و قادر به جفتگیری میباشد و توانایی باردارسازی ۶۰ تا ۷۰ میش را دارا میباشد.

به طور ایده آل، چراگاه شما باید در زمان مخصوص تولیدی بیشتر از این داشته باشد تا به این ترتیب بتوانید اضافه آن را برای زمستان انبار کنید. آن زمان نه استخری بود و نه گردشگری که در آب استراحت کند و بدنش را ماساژ دهد. این عملیات به منظور کنترل فرسایش آبی و بادی و افزایش مقدار نفوذ آب در خاک انجام می شود. زیرا زراعت آن در مناطق مختلف و شرایط آب و هوایی متفاوت صورت گرفته و غذای اصلی اغلب مردم جهان را تشکیل می دهد.

زیرا در این صورت است که شما بهترین و بیشترین بازدهی را از آنها خواهید داشت. این تهیهکننده درباره اولویتهای شورای سینما اظهار داشت: حمایت و حفاظت و صیانت از اساس سینمای ملی باید اولین دغدغه شورا باشد. محیط محوطه مرغداری را چگونه باید ضدعفونی کرد؟ زمین بایر و ناصاف را قبل از خاک ورزی باید پاک سازی و تسطیح نمود. و به این بخش از خاک ورزی نیمه شخم خواهند گفت در کشاورزی امروزیبا توجه به هزینه های بالای این مدل کمترین میزان انتخاب بین کشاورزان و باغداران محترم را خواهد داشت.

یکی از مهمترین تنظیمها برای تمام ماشینهای کشاورزی، بخصوص ابزارهای خاک ورز، داشتن حالت تراز در حین کار است. پسماند غذاهای خانگی در صورتی که چربی و نمک زیادی نداشته باشند نیز برای این پرنده مناسب می باشد. این افراد با خرید این نژاد نسبت به واکسینه کردن پرنده در برابر انواع بیماری و امراض مربوط به پرندگان اقدام میکنند، تا هیچ خطری متوجه این پرندگان نباشد. بقایای این پرندگان در سایر مکانهای عصر آهن اسرائیل یافت شده است؛ زمانی که از خروس به عنوان یک پرنده جنگنده استفاده میشد. یک تصویر اولیه از یک خروس جنگنده در یک مُهر قرن ششم قبل از میلاد از در نزدیکی اورشلیم پیدا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید